Przygody Odyseusza

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Inne wydania

Przygody Odyseusza i zawarta w tym tomie Wojna trojańska - utwory napisane specjalnie dla młodzieży na podstawie Iliady i Odysei Homera - stanowią przykład doskonałej popularyzacji arcydzieł literatury klasycznej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Fantasy-Bestiarium | 2017-05-17

„Przygody Odyseusza” jest kompletnym wydaniem tej ponadczasowej i porywającej opowieści. Barbara Ludwiczak spisała się na medal i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną i jak najbardziej godną uwagi. Książka zawiera drobiazgowe opracowanie, omówienie problematyki tekstu oraz scharakteryzowanie bohaterów. Jest to arcyciekawie opisana historia, która powinna spodobać się młodszym i starszym czytelnikom.

Homer był jednym z największych poetów starożytnej Grecji, który na podstawie mitu o powstaniu Troi spisał Iliadę i Odyseję. Epopeja przez niego stworzona stała się inspiracją i wzorem dla wielu późniejszych pisarzy, którzy starali się mu dorównać. Iliada traktuje o krwawej i brutalnej wojnie trojańskiej, a Odyseja opisuje losy powrotu Odyseusza, który był jednym z największych bohaterów tej bestialskiej wojny. Homer brawurowo i emocjonująco opisał powrót Odyseusza do rodzinnej Itaki, który najeżony był wieloma niebezpieczeństwami i trudnościami. Iliadę, jak i Odyseję czyta...

Moni | 2015-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Kolejny repeat szkolnej lektury, przypomniany po latach na potrzeby pracy. Dość dobrze utkwiła mi w pamięci jako książka z obrazkami z dzieciństwa, czytana na jednym tchu. Klasyka i korzenie kulturowe.

Bed | 2010-10-07
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane

W dzieciństwie podobała mi się bardzo. Nie tylko Odyseusz i jego przygody ale i czekający na niego Telemach i wierna Penelopa.

Ada | 2011-07-15
Przeczytana: 2008 rok

Uwielbiam tą książkę. Może ze względu na to, że kocham Mitologie Grecką? Nie wiem, ale jest to książka naprawdę warta polecenia ;D

Jucia58542 | 2014-02-27
Przeczytana: 03 marca 2013

Trudna przygoda Odysusza bardzo mnie zainteresowała a jeszcze bardziej podobało mi się to, że jego żona była mu bardzo wierna.

April | 2015-11-18
Przeczytana: 16 listopada 2015

"Przygody Odyseusza" były moją lekturą i musiałam je przeczytać. Nie przyszło mi to jednak z trudem.
Ciekawie opisana historia dziesięcioletniej tułaczki Odyseusza, opisane przygody pięknie przeniesione na nasz język. Książka idealna dla osób lubiących mitologię grecką połączoną z ciekawymi przygodami.

ewel70 | 2012-03-20

Fascynują mnie mity i książkę zaliczam do wartych przeczytania. Prosty język zawiera praktycznie sam opis sytuacji postaci Odyseusza.

Megumi | 2013-12-03

Przeczytałam tylko dlatego, że musiałam. Bardzo żałuję straconego na te książkę czasu.

olusiaolcia1 | 2010-12-08

Uwielbiam mity ale ten jest tragiczny !!!

Rysia | 2014-10-21
Przeczytana: listopad 2013

Bardzo ciekawa książka. Najbardziej podoba mi się opis wojny Trojańskiej. Hektor był wspaniałym wojownikiem. To mój ulubiony mitologiczny bohater. Jaka szkoda, że Troja przegrała...