Granice życia

Tłumaczenie: Adam Pisarek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka u progu trzeciego tysiąclecia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Outer Reaches of Life
83-85458-63-8
mikrobiologia, ewolucja

Książka jest fascynującą wyprawą do świata mikroorganizmów i pasjonującym opisem najrozmaitszych "sposobów na życie", które spotkać można na Ziemi. Ta książka to zarazem nowe, ciekawe spojrzenie na ewolucję - przeszłość i przyszłość - organizmów zasiedlających naszą planetę i na perspektywy naszego gatunku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.bemowo.e-bp.pl/

żabot | 2013-05-17
Przeczytana: 2001 rok

Dobrze napisana, ale bardzo ogólnikowa. Być może fascynujaca dla laika, ale dla kogoś, kto ma odrobinę większe wykształcenie biologiczno-medyczne niż poziom wiedzy licealisty (przeciętnego!), nie znajdzie tu wielu ciekawych spostrzeżeń. Po ksiażce wydanej w tej serii spodziewałbym się więcej.

rooibos | 2015-09-12
Przeczytana: 1999 rok