Tatusiowa córeczka czyli: o niezwykłym wpływie ojca na osobowość córki

Tłumaczenie: Anna Nizińska
Always Daddy's Girl
83-85435-14-X
ojciec, córka, wychowanie
Asia-Polihymnia

Kobiecość kształtuje się pod wpływem ojca. Uśmiech, porozumiewawcze mrugnięcie okiem, gdy mała posyła ojcu zalotne spojrzenie spod rzęs, zachwyt nad jej nową fryzurą, sukienką, pantofelkami - oto zachowanie sprzyjające rozwojowi kobiecości. Kiedy ojciec nie ceni w dziewczynce kobiecości, kiedy nie jest na nią wrażliwy, hamuje tym prawdziwy rozwój swej córki. Z dziewczynki, która nie zaznała przyjemności podobania się ojcu, wyrasta istota psychicznie okaleczona, zmuszona odkrywać swą kobiecość inaczej - co nierzadko w sposób zgoła tragiczny odbija się na jej związkach z mężczyznami.

To książka nie tylko dla kobiet, które pragną zrozumieć swoje reakcje i zachowania. Jest również szansą dla wielu ojców, którym może pomóc odkryć, jak wielki wpływ (nawet nieświadomie) wywierają na całe życie swoich córek.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://imguser.gandalf.com.pl/pd_29096.jpg