Scjentologia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała biblioteka religii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
978-83-7318-943-0
scjentologia, religia
religia

Jedna z najbardziej aktywnych sekt w Europie i w Polsce w ostatnich latach, znalazła swe pierwsze, tak obszerne w języku polskim opracowanie, adresowane głównie do katechetów, nauczycieli, młodzieży i zainteresowanych tematem. Autor prezentuje genezę scjentologii, jej rozwój, sposoby werbowania, źródła niezwykłych skutków działania, a także doktrynę, osobę założyciela, niektórych działaczy i...

Autor prezentuje genezę scjentologii, jej rozwój, sposoby werbowania, źródła niezwykłych skutków działania, a także doktrynę, osobę założyciela, niektórych działaczy i sympatyków. Szczególnie ważna jest ocena propozycji scjentologicznych z punktu widzenia psychologii, nauk społecznych, filozofii i myśli chrześcijańskiej.

źródło opisu: http://gloria24.pl/ksiazki/scjentologia-821-84665118.html

źródło okładki: http://gloria24.pl/ksiazki/scjentologia-821-84665118.html

Przeczytana: 2013 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra książka. Napisana jest przejrzystym językiem, podaje konkrety. Opisuje nie tylko sposób działania scjentologów, ale również przybliża ogólny system działania sekt.

Hekate | 2015-11-03
Na półkach: Mitologia, Przeczytane