Bitwa pod Kadesz

Ramsès. La Bataille de Kadesh
837227925X
historyczna
Jeanpaul

Trzeci tom cyklu powieściowego "Ramzes". Ramzes musi ratować Egipt, stanąć do walki z potężną armią hetycką, która ma przewagę w uzbrojeniu. Wielka wojna jest nie do uniknięcia. Do starcia dochodzi pod murami Kadesz, niezdobytej twierdzy w Syrii Północnej. Jak jednak Ramzes ma przygotować się do śmiertelnych zmagań, skoro wskutek czarów gaśnie nieubłaganie jego królewska małżonka, Nefertari, a...

Trzeci tom cyklu powieściowego "Ramzes".
Ramzes musi ratować Egipt, stanąć do walki z potężną armią hetycką, która ma przewagę w uzbrojeniu. Wielka wojna jest nie do uniknięcia. Do starcia dochodzi pod murami Kadesz, niezdobytej twierdzy w Syrii Północnej. Jak jednak Ramzes ma przygotować się do śmiertelnych zmagań, skoro wskutek czarów gaśnie nieubłaganie jego królewska małżonka, Nefertari, a na terytorium Egiptu sieje podstępnie spustoszenie siatka hetyckich szpiegów? Ramzes wyprawia się na południe, by znaleźć kamień bogini, gdyż tylko dzięki niemu może ocalić królową. A potem pomaszeruje na północ, by wydać bitwę barbarzyńcom, którzy chcą zniszczyć cywilizację. Czy w chwili próby ojciec niebieski, Amon, wysłucha modlitwy?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karolina | 2015-07-01

wszystkie tomy uważam za bardzo udane, książka ma wartką akcję, sporo historii która oczywiście wieloma momentami jest mocno ubarwiona, czyta się bardzo dobrze, autor zgrabnie wykreował postać Ramzesa choć momentami do ból jest nazbyt idealny..;

ten tom jednak mnie trochę rozczarował, liczyłam na więcej militarnych momentów niestety pod katem wielkie rozczarowanie

Cezary | 2017-05-01

Kryminał dziejący się w państwie faraonów? Czemu nie? Pod warunkiem, że autorem jest egiptolog ze świetnym piórem na dodatek. Mnóstwo szczegółów historycznych i zgrabna intryga kryminalna. Czyta się to z ogromną przyjemnością. Polecam wszystkim!

ana | 2016-03-02

Trzeci tom cyklu powieści Ramzes.Bardzo wciągająca książka,jak i cała seria.Niestety nie znalazłam tu reszty książek z tej serii,czyli następujących tytułów Syn światłości,Pod Akacją Zachodu.Wielka Pani Abusimbel,Świątynia Milionów Lat.Całą serię przeczytałam i mogę polecić.

monika | 2012-08-04
Przeczytana: 10 lipca 2012

Drugo tom rewelacyjnej trylogii o najwybitniejszym faraonie Egiptu - Ramzesie II.

Agnessa | 2010-10-02
Przeczytana: 25 maja 2010

ie tak dawno zaczęłam rozpisywać się o pierwszych dwóch tomach "Ramzesa" napisanych przez francuskiego egiptologa Christiana Jacqa. Ponad 350 stron pochłonęłam w dwa dni po tytule wiedząc, że to będzie koniec błogiego spokoju i czas wojennych manewrów. Czym jest tytułowy Kadesz, a dokładnie twierdza? Jeszcze za panowania Setiego była wyznacznikiem strefy buforowej dzielącej Egipcjan od żądnych wojny Hetytów. Pozorny pakt o nieagresji zawarty między Setim a Muwattalim, w piątym roku panowania Ramzesa stał się złudzeniem. Przez ten czas Hetyci zorgnizowali w Egipcie rozległą siatkę szpiegowską, a w państwie hetyckim czyniono przygotowania do podbicia bogatej krainy nad Nilem.

Ramzes podziwia nową stolicę Egiptu - Pi-Ramzes, zwane turkusowym miastem. Zbudowane w tempie ekspresowym, bliżej granicy północno-wschodniej by meldunki docierały szybciej, a decyzje zapadały w najwłaściwszym momencie. Miasto, którego powstanie nadzorował jego przyjaciel ze szkoły, Mojżesz. Odkąd ten uciekł z...

Inger | 2012-02-28
Na półkach: Jacq, Przeczytane, 2012, Stosik 2017
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Pan Jacq nie wymaga opinii - ona jest jedna: rewelacja!

Monia | 2019-05-07
Vlad | 2019-04-30