Syn Światłości

Wydawnictwo: Libros
Ramsès. Le Fils de la lumière
historyczna
Jeanpaul

Pierwszy tom cyklu powieściowego "Ramzes". Na początku tej opowieści Ramzes jest czternastoletnim chłopcem. Jego ojciec, czczony przez swój lud faraon Seti, zapewnił Egiptowi pozycję najpotężniejszego państwa starożytnego świata. Kto jednak będzie jego następcą? Seti po kryjomu wprowadza młodszego syna w tajniki sprawowania władzy i poddaje próbom. Na Ramzesa czyhają śmiertelnie niebezpieczne...

Pierwszy tom cyklu powieściowego "Ramzes".
Na początku tej opowieści Ramzes jest czternastoletnim chłopcem. Jego ojciec, czczony przez swój lud faraon Seti, zapewnił Egiptowi pozycję najpotężniejszego państwa starożytnego świata. Kto jednak będzie jego następcą? Seti po kryjomu wprowadza młodszego syna w tajniki sprawowania władzy i poddaje próbom. Na Ramzesa czyhają śmiertelnie niebezpieczne pułapki, które zastawia starszy brat. Czy nieliczni przyjaciele z dzieciństwa będą dostatecznym wsparciem w walce na szczytach władzy?

źródło opisu: gojaba.com

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Merida | 2013-05-22

Jeszcze nigdy nie czytałam tak osobistej i dokładnej serii o życiu jakiegokolwiek władcy, zwłaszcza Egiptu. I poraziła mnie prostota, z jaką Jacq opisał dzieje Ramzesa, która mnie urzekła i pokazała, że nie są potrzebne złożone zdania, by dotrzeć do serca i zaciekawić.

Ramzes - po lekturze - stał się jednych z moich bliskich przyjaciół, pomimo, że od dawna nie żyje. To także zasługa pisarza. Pokazał go jako człowieka, co prawda potężnego, ale pełnego wątpliwości i czasem nawet wad, pokazał go zakochanego i w boju, w misteriach i prowadzącego normalne życie (normalne na tyle, na ile jest to możliwe).

Polecam każdemu miłośnikowi starożytnego Egiptu.

Karolina | 2015-07-01

wszystkie tomy uważam za bardzo udane, książka ma wartką akcję, sporo historii która oczywiście wieloma momentami jest mocno ubarwiona, czyta się bardzo dobrze, autor zgrabnie wykreował postać Ramzesa choć momentami do ból jest nazbyt idealny..

Horatio | 2014-08-22
Przeczytana: 01 stycznia 2009

Rewelacja. Pięć tomów niesamowitej przygody. Po przeczytaniu książek każdy zapragnie odwiedzić Egipt. Polecam wszystkim. Polecam wszystkie książki tego autora

MikeParcero | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Taka trochę Gra o tron dla ubogich. Z jednej strony Ramzes-odważny, lojalny i przystojny. Z drugiej Szenar-dwulicowy, manipulujący grubasek. Najpierw młodszy Ramzes przechodzi próby swojego ojca mające sprawdzić, czy nadaje się na przyszłego faraona. Później starszy syn szykuje spisek mający przywrócić na miejsce, które niesłusznie swoim zdaniem utracił. Kolejnym tomom grzecznie podziękuję.

choli | 2013-08-03

Świetna książka, prawie biografia Ramzesa, osadzona dobrze w ramach historii, element kryminału raczej średni, ale całość oddaje dobrze czasy Ramzesa

Jola Jolanta | 2018-08-31
Przeczytana: 14 września 2018

Piękna książka. Czytając ją wróciłam do czasów, gdzie przyjemnością było po prostu czytanie dla samego czytania, gdzie był piękny język, ciekawa historia (w tym wypadku biografia Ramzesa II), styl itp. W zalewie ostatnio modnych kryminałów i książek bardzo łatwych, lekkich i przyjemnych i o niczym, tak mocno reklamowanych, jest to perełka po którą warto sięgnąć.

agusia66 | 2012-09-11
Przeczytana: wrzesień 2012

Fascynujący temat, niewątpliwa wiedza autora ... ale lektura szła jak po grudzie. Akcja zwrotna jak w starożytnym "Nad Niemnem" :))))

Inger | 2011-11-04
Na półkach: Jacq, Przeczytane, 2011, Stosik 2017
Przeczytana: 15 października 2011

Kolejna rewelacyjna powieść Pana Jaqu.

Nanumea | 2019-05-27
Monia | 2019-05-07