Córka lichwiarza

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Cykl: Saga Rodu Windjammerów (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
The moneylender daughter

"Córka lichwiarza" to pełen przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji drugi tom "Sagi rodu Windjammerów". Powieść przenosi czytelników do XVII wieku, na ulice ówczesnego Amsterdamu i niebezpieczne, rojące się od piratów wody mórz i oceanów. Po utracie swej rodowej fortuny, młody Adam Windjammer wyrusza do Ameryki na poszukiwania swego zaginionego wuja, w nadziei, że razem uda im się przywrócić...

Po utracie swej rodowej fortuny, młody Adam Windjammer wyrusza do Ameryki na poszukiwania swego zaginionego wuja, w nadziei, że razem uda im się przywrócić rodzinie dobre imię i bogactwo. Wyprawa kończy się niepowodzeniem i Adam wraca przegrany do Holandii, gdzie zaczyna szukać innych możliwości.

Tymczasem Jade van Helsen, córka lichwiarza, który doprowadził ród Windjammerów do ruiny, staje przed widmem niechcianego ślubu, związku z wybranym przez ojca bogaczem. Jednocześnie z całego serca pragnie udowodnić swemu surowemu ojcu, że jest kimś więcej, niż tylko żywą inwestycją, że może być przydatna. Wymarzona okazja nadarza się, gdy dziewczyna zaczyna podejrzewać, że ktoś próbuje Hugo van Helsena oszukać i pozbawić majątku.

Czy Adamowi uda się przywrócić świetność swej rodzinie? Czy Jade udowodni swemu wymagającemu ojcu, że jest pełnowartościowym człowiekiem? Czy te pozornie różne problemy można rozwiązać wspólnie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie na kartach "Córki lichwiarza".

źródło opisu: [Wydawnictwo Jaguar, 2009]

kędzior | 2012-04-06
Przeczytana: 2010 rok

Przeczytana zupełnie przypadkiem z braku czegoś innego, wciągająca przygodówka. Poszukuje dalszych części i na pewno przeczytam.

ulicanozy | 2016-07-30
MarzycielkaM | 2016-07-01