Fatal Shadows

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Adrien English Mysteries". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MLR Press
978-0979311048
detektywistyczna, lgbt, m/m
angielski
wiedźma

Adrien English runs a small bookstore in Pasadena, which is reputed to have the largest collection of gay and gothic whodunnits around. But mystery invades his own life one morning when his best friend is found stabbed to death and he is seen as the most likely suspect. More murder and mayhem ensue in this nailbiting thriller with plenty of twists and turns.

źródło opisu: http://www.fantasticfiction.co.uk/l/josh-lanyon/fatal-shadows.htm

źródło okładki: http://www.fantasticfiction.co.uk/l/josh-lanyon/fatal-shadows.htm

DeLorn | 2015-04-28
Annathea | 2013-01-24