Powiem wam jak zginął

Okładka książki Powiem wam jak zginął Joe Alex
Okładka książki Powiem wam jak zginął
Joe Alex Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Joe Alex (tom 1) Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Joe Alex (tom 1)
Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo Iskry
1973-01-01
1973-01-01
joe alex

Nudnawa, połowę treści można ominąć.

Nudnawa, połowę treści można ominąć.

Trzech przyjaciół z czasów II wojny światowej Joe Alex (pisarz kryminałów),Ben Parker (oficer policji) oraz Ian Drummond (naukowiec) spotykają się w majątku tego ostatniego. Jest jeszcze kilku znajomych. Niestety Ian zostaje zamordowany. Ale prze kogo i dlaczego? Wszyscy są podejrzani. Czy chodzi o sprawy sercowe czy bardziej kradzież przemysłowa. Bo Ian ze swoim współpracownikiem pracują nad wynalazkiem, który ma zrewolucjonizować świat (masa plastyczna).
wszyscy mają alibi ale ktoś zabił. Joe z Benem pracują nad rozwiązaniem zagadki. A rozwiązanie okaże się niespodziewane.
Polecam. Stary kryminał bez przekleństw, seksu.

1949

Dobry kryminał stylizowane na książki Agathy Christie. W czasach krwawych kryminałów, miła odmiana.

Zaczynam doceniać kryminały które powstały przed moim urodzeniem ,a wyobraźnia autorów nie była spaczona i nie epatowano czytelnika coraz to koszmarniejszymi metodami zbrodni.

Klasyka. Dzisiaj u mnie wzbudza umiarkowane emocje czytelnicze.

Klasyka. Dzisiaj u mnie wzbudza umiarkowane emocje czytelnicze.

Drugie moje spotkanie z autorem także zaliczam do bardzo udanych.
Czytało się szybko i z zaciekawieniem, a zakończenie było zaskakujące. Po drodze jest sporo wskazówek, nie wszystkie mają takie znaczenie jakby się mogło początkowo wydawać...
Świetna! Do cyklu wrócę bardzo chętnie.
Polecam!

Drugie moje spotkanie z autorem także zaliczam do bardzo udanych.
Świetna! Do cyklu wrócę bardzo chętnie.
Polecam!

Lektorem wersji audio jest Leszek Filipowicz, który czytał całego Wallandera, ale uważam, że Joe Alexa należy przyjmować w wersji tekstowej, bo tu liczą się szczegóły i wskazówki pozostawiane czytelnikowi, aby mógł głowić się wspólnie z detektywami. Ostatnia część jest lepsza niż pierwsza, ale bawiłam się przy niej równie dobrze. Taki wielkanocny powrót do klasyki. Nigdy w życiu nie doszłabym do takich wniosków na temat szklanki pozostawionej na kominku, jakie zaprezentował Alex.

Nieszczególnie angażująca historyjka z rodzaju morderstwa w zamkniętym pokoju. Pierwsza połowa mdła i zbędna, po morderstwie nie robi się szczególnie ciekawiej.

Trafiłam na autora przypadkiem. Mam słabość do kryminałów w starym stylu. Świetnie się czyta. Przypomina mi twórczość Agathy Christie.
Sam koncept książki bardzo ciekawy. A zakończenie zaskakujące.

Sam koncept książki bardzo ciekawy. A zakończenie zaskakujące.

Są takie książki, które pozostają z nami na zawsze.
Akurat ten konkretny cykl pamiętam z domu rodzinnego.
Moja mama była zagorzałą czytelniczką i ja, że tak napiszę obrazowo, wyssałam poniekąd tę pasję z mlekiem matki 😊
Kiedy trochę podrosłam i mogłam samodzielnie już czytać to były pierwsze książki, które "kusiły" mnie okładką z półek domowej biblioteczki. Były takie kolorowe, tajemnicze i takie trochę przerażające. Coś jak komiksy grozy dla dorosłych😅
A kiedy wreszcie nadszedł czas, gdy mama pozwoliła mi je przeczytać stałam z całym ich stosem i nie wiedziałam od której rozpocząć. To był czas kiedy nikomu w głowie nie powstało nawet taka fantazja o komputerach a tym bardziej "internetach". Nie było więc takich portali jak lubimyczytać.pl w których możesz ustalić, od którego tomu rozpocząć przygodę. Ja na szczęcie miałam obok moją mamę, która z całego stosu wybrała tę pierwszą i powiedziała : "zacznij od tej".
Książki to nie tylko historie w nich zawarte, ale wspomnienia, które wywołują samym swoim istnieniem...
Mam je do dzisiaj, teraz stoją w mojej skromnej biblioteczce i mogę po nie sięgnąć w chwilach kiedy chcę wrócić do tamtych szczęśliwych momentów.
Szczerze polecam 😉👍

Są takie książki, które pozostają z nami na zawsze.
Akurat ten konkretny cykl pamiętam z domu rodzinnego.

• Kryminały
  • Kryminał