Na zawsze

Lenka

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046595/judi...»

Rybana | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

To był pierwszy thriller jaki przeczytałam w moim życiu. Pierwszy i nie ostatni, ponieważ bardzo przypadł mi do gustu ten gatunek w literaturze👍. Książka wydana w 1996 roku o jakże romansowym tytule "Na zawsze". Oczywiście z romansem nie ma nic wspólnego, chociaż i taki wątek również pojawia się w książce.
Historia zaczyna się w roku 1950 sceną pogrzebu słynnej niemieckiej śpiewaczki operowej Lili Schneider, która zginęła tragiczną śmiercią w pożarze. Okoliczności śmierci są niejasne, spowija ją jakaś mglista tajemnica🤤. Na ślad tej tajemnicy wpada pisarz- biograf Merlin Carelton i zaczyna ją tropić, rozgryzać. Zajmuje mu to lata i gdy jest już tuż tuż rozpracowania i ujawnienia swoich rewelacji popełnia samobójstwo🤤. Jego wnuczka porządkująca papiery trafia na nagranie, zdjęcia i notatki, które bardzo ją zaintrygowały i postanowiła pójść tym tropem i wyświetlić to nad czym pracował jej dziadek.
Tym samym wikła się w bardzo niebezpieczną historię, która swój makabryczny zalążek...

aleczka | 2017-11-20

Lekko napisana powieść "sensacyjna", w cudzysłowie, bo raczej sf i to naiwna aż do bólu! Zbiegi okoliczności biją po oczach:)

Jośka | 2015-02-04

Na zawsze to książka, która przede wszystkim opowiada o intrygach nieżyjącej gwiazdy opery Lili, lecz także i skrywanej przez nią tajemnicy. Pewnego dnia tajemnicę odkrywa to pisarz biografista, Carelton Merlin, jednak nie udaje mu się ujawnić jej ponieważ popełnia samobójstwo... Ale czy na pewno? W odkrycie tego miesza się jego wnuczka, rasowa dziennikarka, mająca za sobą związek z równie rozchwytywanym Johnnym Stonem. Stephanie postanawia odkryć, co kryje się za tajemniczym nagraniem, jednak w mieszkaniu dziadka wybucha gaz... Kolejna tragedia czy może zamach na nią? Na zawsze opisuje rozterki, jakie męczą młodą i zdolną dziewczynę, a także tajemniczy sekret młodości, który okazuje się makabryczną zbrodnią godną hitlerowskich Niemiec. Serdecznie polecam i zachęcam do przeczytania dobrej historii, która została napisana bardzo dobrze.

Gosia | 2017-03-09
patrycjas | 2017-01-03