Kolizje. Antologia nowego dramatu węgierskiego, t.2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "dramat współczesny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Panga Pank
978-83-929429-8-6
dramat współczesny, Węgry
Lugal

Antologia ta to kontynuacja projektu Cen­trum Węgierskiego w Krakowie z roku 2003. Ukazała się po polsku jednocześnie z węgierskojęzyczną antologią polskich dra­matów. Powstała w okresie wielkich zmian w trendach dramatopisarskich. W przypadku tego teatru tekst nie odgrywa roli głównego bohatera, lecz jest jedynie częścią składową całego spektaklu. Na początku XXI wieku teatr i dramat szukają swojego miejsca. Po epoce teatru podejmującego szerokie zagadnienia społeczne, poruszającego wielkie grupy, nadszedł czas opowieści o tych, co przegrali w procesie przemian społecznych, lub o uczuciach wła­ściwych dla wąskiego obszaru życia prywatnego, często ze spe­cjalnie przerysowanymi postaciami. Małe społecz­ności ukazane w intymnym środowisku. Nadal otwarte pozosta­je oczywiście pytanie, czy ten kierunek się ustabilizuje i wzmoc­ni, czy pozostanie tylko przejściowym zjawiskiem

źródło opisu: http://www.dramatwspolczesny.pl/page.php?p=143

źródło okładki: http://www.dramatwspolczesny.pl/page.php?p=143