Podstawy psychologii Junga

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
83-85713-71-9
jung, psychoanaliza, archetyp

To pierwsze w Polsce syntetyczne opracowanie myśli psychologicznej szwajcarskiego psychiatry i psychologa Karola Gustawa Junga. Książka wprowadza w podstawowe koncepcje Junga - teorię ekstrawersji i introwersji, typów psychicznych, ego, kompleksów i archetypów nieświadomości zbiorowej. Omawia koncepcję Cienia oraz rolę persony (maski), psychologiczny wymiar kobiecości i męskości, proces tworzenia się dojrzałej osobowości oraz główne założenia psychoterapii analitycznej.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks734379.html#wiecej

źródło okładki: http://ksiazka48.pl/image/podstawy-psychologii-jun...»

Marcin Łochowski | 2015-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Ciężko wyobrazić mi sobie bardziej wartościową pozycję dla osób chcących zaznajomić się z podejściem do psychologii, filozofii, kultury i psychoterapii praktykowanym przez Junga. Książka napisana jest przejrzyście, stopniowo wprowadza czytelnika w coraz bardziej skomplikowane meandry szkoły jungowskiej. Ponieważ kolejne rozdziały logicznie wynikają z poprzednich, czytelnik nie ma odczucia chaosu informacyjnego, zawsze wiadomo o czym się czyta. Co chyba najważniejsze przy takich pozycjach, opracowanie Zenona Waldemara Dudka nie nudzi ani przez chwilę, do i tak już fascynującego opracowania myśli Junga wtrącając współczesne rozumienie psychologii głębi oraz niezwykle trafnie definiując dzisiejszą rzeczywistość i kulturę w oparciu o teorię archetypów.

Rafał Rodak | 2016-04-26
Przeczytana: 2015 rok

Świetne opracowanie na temat głównych założeń psychologi analitycznej i najważniejszych koncepcji Junga.
Pan Dudek jest niewątpliwym ekspertem od psychologii jungowskiej i znajduje to odzwierciedlenie w treści książki. Jasna, logiczna struktura i dobór zawartości rozdziałów ułatwia zalezienie tego, co potrzebne w danej chwili.
Życzyłbym sobie takich podręczników na studiach :)

foolart | 2013-03-06
Przeczytana: 03 marca 2013

Jeżeli ktoś chce zacząć swoją przygodę z Carlem Gustavem Jungiem ta książka jest pozycją obowiązkową. Napisana w bardzo konkretnie i przystępny sposób prezentuje podejście jednego z największych psychologów i humanistów XX wieku.

Dla człowieka zachodu, który chce wejść bardzo głęboko, w temat: "kim jestem i jak osiągnąć pełnię", a nie ma ochoty zajmować się ezoteryką, czy mistycyzmem, podejście Junga i proces indywiduacji są według mnie jedną z najlepszych opcji, jakie może znaleźć. Zrozumienie idei nieświadomości zbiorowej i archetypów, a następnie nabycie umiejętności odnoszenia tego do otaczającego świata, a przede wszystkim do siebie to podstawa.

sawyer97 | 2016-09-14
asterienz | 2016-02-02