Ławica - poznańskie lotnisko

Seria: Miniatury lotnicze
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
historia

Lotnisko w Ławicy było najważniejszym niemieckim lotniskiem na wschodnich rubieżach Cesarstwa Niemieckiego. Początki lotniska to rok 1913, gdy ze składek społeczeństwa stworzono lotnisko w tej podpoznańskiej wsi. Stacjonował tutaj Flieger Ersatz Abteilung Nr. 4. Większość jego personelu stanowili Niemcy, znajdowali się tam także Polacy. W okresie pierwszej wojny światowej w Ławicy dokonywano przeglądów i napraw samolotów, a także uczono pilotażu. 6 stycznia Fliegerstation Lawitz została zdobyta przez powstańców wielkopolskich.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie