Mistral's Kiss

Cykl: Meredith Gentry (tom 5)
Wydawnictwo: Transworld Publishers Ltd
Meredith Gentry
angielski
Abteris

The fifth darkly fantastic, deliciously dangerous outing into the sensual realm of Laurell K. Hamilton's New York Times-bestselling series...

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Satis | 2014-08-02
Przeczytana: 20 lipca 2014

Nadszedł czas dla Meredith Gentry, by odłożyła na bok swoją pracę detektywa i zajęła się ostatecznie swoimi obowiązkami w świecie Faerie – gdzie jej wysiłki by zajść w ciążę, żeby zostać następczynią tronu Unseelie, wpływają na odbudowanie magii, samego życia i królestwa istot magicznych. Mimo, że jej poszukiwania są pełne przyjemności, cienie intryg nadal wypełniają dwór królewski… a sabotaż może czaić się wszędzie. Kiedy w Kopcu Unseelie odrodziły się martwe ogrody, do głosu dochodzi potężna magia. Wujek Merry, Król Światła i Iluzji, spiskuje, by obwinić jej nieśmiertelnych strażników o zbrodnie. Magiczne siły, które opanowała Merry i którymi włada samodzielnie, obracają się w coś gwałtownego i niebezpiecznie nieprzewidywalnego. Obmyśla się strategie i podstępy. Przeznaczenie całego świata łączy się z pomyślnością Merry Gentry: obiektu obsesji, celu zdrady, pionka niepewnego losu.

Poprzednimi częściami byłam zachwycona, ta jednak trochę mnie zawiodła. Była strasznie krótka i nie...

Shemmer | 2014-04-25
Na półkach: E-czytane, Przeczytane, Ulubione

Sid rośnie w potęgę, która zaginęła wieki temu. Sidhe odzyskują swoją magię. Dziki Gon nadchodzi wezwany.
Wojownicy Merry jak i ona sama dobrze o to wszystko… ekhm powiedzmy, że na swój sposób, wyśmienicie o to walczyli. Pocałunek Mistrala elektryzuje, błyskawicznie odkrywając przed nami różne prawdy o faerie. I chcę więcej, więcej… Lecz najbardziej pragnę pięknego, polskiego wydania.

Polecam serdecznie całą serie Meredith Gentry, po raz pierwszy natknełam się na nią 4 lata temu jednak nie wciągneła mnie tak bardzo ponieważ nie znałam jeszcze wtedy krainy magii. Przekonałam sie do tej ksiązki po przeczytaniu serii Sookie Stookehouse, Martwy aż do zmroku Charlaine Harris, która również polecam każdej czytelniczce która lubi czasem troche pomarzyć i przenieść sie do innego świata :) książki te nawiązują do fantasy. Meredith Gentry bardzo mi się podoba jako główna bohaterka ponieważ wszystko skrupulatnie opisuje jak również ciągle coś sie dzieje , a takie ksiązki włąsnie lubię. W książce tej jest wiele zagadek dzięki czemu ksiązka jest ciekawsza, jest wiele sytuacji erotycznych ale mnie nie zraziły ponieważ nie jest to typowe tak jak w harlequinie, moim zdaniem książka jest godna polecenia jak również cała seria. Serdecznie Pozdrawiam wszystkich czytelników. :)

tasyfa | 2016-11-12
myfascinatingbooks | 2016-10-15