Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-7747-518-8
diablica, anielica, piekło, niebo
katnap

Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził. W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory - bo z...

W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory - bo z jednej strony zabiegający o jej miłość śmiertelnik, a z drugiej... no właśnie, diabelnie przystojny upadły anioł. W dodatku akcja przeniesie się do nieba. A tam pojawią się kolejni bohaterowie - zabawne putta, podstępny Moroni, rodzice Wiktorii i oczywiście syn szefa, jeżdżący najnowszym maserati...

Nieprzyzwoicie zabawna książka o niebiańsko-piekielnej rzeczywistości. Do diabła - to trzeba przeczytać!

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2011

annaroza | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że lubię czytać o dalszych losach bohaterów, których już znam. Choć "Ja, diablica" jest bardzo zabawną pozycją, nie przypadła mi do gustu. Niezbyt lubię takie romansowe historie. Z tego powodu po drugim tomie przygód Wiktorii nie spodziewałam się wiele. Ot, po prostu opowiastka o miłości i naiwności bohaterki, co prawda umieszczona w nietypowej i nadprzyrodzonej scenerii, napisana zabawnym stylem. A okazało się, że autorka pozytywnie mnie zaskoczyła. Owszem, Wiktoria dalej denerwuje mnie swoją naiwnością, ale jej miłosne rozterki już nie są wysunięte na pierwszy plan. Akcja nabrała tempa i wydarzenia opisane są w znacznie ciekawszy, barwniejszy sposób. Mam nadzieję, że kolejna część trylogii będzie jeszcze lepsza.

boziaczek | 2014-02-20

"Ja anielica" to kolejna dobra książka p. Miszczuk. Kontynuacja piekielno-anielskich przygód Wiktorii bawi i zaskakuje. Niestety odbiega poziomem od części pierwszej, ale i tak polecam:)

wiejskifilozof | 2014-04-10

Znowu spotkałem się z Wiktorią.Tym razem,to Niebo gra tu pierwsze skrzypce.
Autorka stworzyła świetną historią.Zabawną i wciągająca.
Archanioł Gabriel mieszkający w eleganckim pałacu,Jezus w Maserati.
Dla super.Wiktoria jest bardziej dojrzała,chętniej korzysta ze swej mocy.Fabuła czasem wydaję się zbyt naciągana.
Lecz trzeba pamiętać,że to "tylko fantasty " ale świetne i polecam.

Urmurmina | 2014-03-26

Nie zawiodłam się ani trochę na drugiej części - pomimo, że wolę diabelskie klimaty z pierwszej części, to niebiańskie akcje również przypadły mi do gustu. Kocham tych bohaterów, którzy zauroczyli mnie poprzednim razem, ale nowi bohaterowie i miejsce są okazją do kolejnych cudownych i często zabawnych sytuacji, które uwielbiam. Miszczuk - "miszczu"!

kama100 | 2018-03-02
Przeczytana: 10 lutego 2018

Kontynuacja losów Wiktorii, która tym razem trafia do nieba. Pierwsza część mnie nie zachwyciła. Postanowiłam jednak poznać dalsze losy bohaterki. Trochę zżyłam się z nią i diabłami więc czytało mi się ciut lepiej. Powieść nie jest zła. Pomysł na książkę całkiem ciekawy. Dla mnie jednak zbyt młodzieżowa.

Stworek_vel_Oka | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

"Oto dlaczego nie należy drażnić się z drzwiami. Mogą wepchnąć ci klamkę w plecy w najmniej oczekiwanym momencie."

To nie zasługa "ptasiego mleczka", ani tym bardziej "red bulla", to nasza zacna Wiktoria, bohaterka stworzona przez zdolną Katarzynę Miszczuk, używając swoich mocy, a może raczej wszechmocy, postanowiła zaserwować nam wycieczkę do Nieba. Tym razem zadanie było proste: przyprawić diabłu rogi, o pardon!- skrzydła (rogi mu już z Piotrusiem chyba przyprawiła ;)). To nie mogły być zwykle podróże między wymiarami i zaświatami, to musiało kipieć humorem i bulgotać przygodami!

"Biorąc pod uwagę aparycję Beletha, mogły nam siedzieć na karku dziesiątki dziewuch napalonych na jego nadprzyrodzone przyrodzenie.
Ciekawe jak bardzo nadprzyrodzone?"

Złote golemy z pergaminami w pyskach, święty Piotr grający w golfa, czarnoskrzydły Poronioni Moroni, Phylis -Syfilis, poczynania kota Behemota, gadanie z drzwiami, spiłowane zęby zaplutych demonów, Śmierć której można spojrzeć w piękne...

Dominka1 | 2014-03-20
Przeczytana: 17 marca 2014

Druga część przygód Wiktorii już samym tytułem sugeruje czytelnikom miejsce akcji.O ile w "Ja ,diablica" przenieśliśmy się z narratorką w świat diabłów czyli Piekło tak tym razem mieliśmy możliwość poznać Niebo ,zamieszkujące je anioły i archanioły,świętych i zmarłych rodziców głównej bohaterki.W fabule czołową rolę obok Wiki odegrały dwa przystojne diabły-Azazel i Beleth oraz niestety znajoma z pierwszej części ciamajda zwana Piotrusiem.
Początek książki wprowadził czytelnika w życie głównej bohaterki.Dziewczyny ,która zapomniała o czasie spędzonym w piekle.Młodej kobiety zakochanej z wzajemnością w Piotrusiu,która studiuje , chodzi na imprezy.Czasami spotyka tajemniczego bruneta o hipnotyzujących , złotych oczach.Pewnego razu przyjmuje od nieznajomego jabłko.Skosztowanie owocu zbiegło się z zastaniem ukochanego chłopaka w niedwuznacznej sytuacji.Wiktoria odzyskała pamięć i po raz kolejny zetknęła się z Belethem.Przystojny diabeł zaskoczył ją nietypową prośbą.Co z tego...

książek: 1973
Akasha89 | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

"Ja, anielica" to kontynuacja przygód Wiktorii Biankowskiej, znanej nam już z książki "Ja, diablica". Tym razem większość akcji dzieje się w Niebie/Arkadii. Ze względu na kolejne knowania Azazela i Beletha, Wiktoria i Piotrek (niechcący) mimo, że wciąż żyją (tym razem obyło się bez mordowania) trafiają w zaświaty. Jak nie wiadomo o co chodzi to ewidentnie chodzi o władzę. Okazuje się jednak w międzyczasie, że jest ktoś kto ma dużo większe ambicje niż Azazel - tym kimś jest anioł Moroni (ten, który jako prorok założył sektę Mormonów). Oczywiście nie obędzie się bez mnóstwa szaleńczych zwrotów akcji i zrobienia "rozpierduchy" - tym razem w Niebie.

Wiktoria trochę się zmieniła, jest trochę mniej naiwna, częściej też ucieka się do używania swojej mocy, chociaż w momentach kiedy najbardziej by się to przydało, żeby nie wplątać się w aż tak wielkie bagno, oczywiście wtedy mocy nie używa. Trudno, nie można mieć wszystkiego.

W tej części pojawiają się postaci znane nam już z...

kasandra_85 | 2011-08-15
Przeczytana: sierpień 2011

Karolina | 2013-12-05

Ja, anielica - i Wiktoria tym razem w niebie!
Tak jak w pierwszym tomie bardzo zabawnie i pomysłowo, postaci wyraziste i orginalne.
Moim zdaniem druga część nie dorównuje pierwszej... Słabsza po prostu, najgorsza część trylogii - ale warto. Pomysł na historię świetny i nie powtarzalny - Zachęcam!