O marzeniu sennym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Myśli Społecznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jirafa Roja
BlackWidow

W przeciwieństwie do poprzedników zajmujących się zjawiskiem snu Freud nadał mu kontekst psychologiczny, zagłębiając się w obszary podświadomości, o jakich nie śniło się wcześniejszym badaczom. Na podstawie doświadczeń z pracy z pacjentami, wyznającymi swoje niepokoje na słynnej kozetce w wiedeńskim gabinecie, a także na przykładzie treści własnych snów, Freud ukazał zależność między marzeniami sennymi, a naszym ukrytym życiem psychicznym. I właśnie ujawnienie dna pełnego niechcianych, wypartych treści przyniosło szeroki rozgłos jego teorii, tworząc podwaliny jednego z głównych filarów współczesnej wiedzy psychologicznej.

SkrzatPS | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

W stosunku do "Wstępu do Psychoanalizy", sny w "O marzeniu sennym" są jak na mój gust mniej jasno opisane. Książeczka jest jednak trochę za krótka.

dintah | 2012-07-03

problematyka raczej zasygnalizowana niż omówiona. dobry wstęp do psychoanalizy, tak sądzę.

TZ241 | 2016-03-23
Przeczytana: 08 marca 2016

Jasny, przejrzysty, esencjonalny wykład.

BrooklynBaby | 2017-01-18
just_chocho | 2017-01-17