Spadek po synach Słońca

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
830301501X
powieść,
hunter

Zamek Dunajec. Wokół tej wyniosłej budowli, wkomponowanej z mistrzowską inżynierią w pienińskie stromizny, krążą liczne - pisane i mówione - legendy. Trzy z nic wybijają się ponad pozostałe: - o srebrnej trumnie, w której pochowana została w zamkowych podziemiach piękna Umina, jedna z inkaskich księżniczek ocalałych z pogromu, jaki walczącym o lepszy los Indianom zgotowali ich ciemiężyciele,...

- o srebrnej trumnie, w której pochowana została w zamkowych podziemiach piękna Umina, jedna z inkaskich księżniczek ocalałych z pogromu, jaki walczącym o lepszy los Indianom zgotowali ich ciemiężyciele, Hiszpanie;
- o emisariuszach Inków, którzy aż tutaj zawędrowali po upadku powstania w Peru i w sali rycerskiej Zamku Dunajec spisali dokument co do losów Antonia - ostatniego prawowitego spadkobiercy tronu Inków;
- o przechowywanej na zamku tajemnicy, zanotowanej pismem węzełkowym, określającej gdzie ukryty został skarb dynastii Synów Słońca*.

źródło opisu: cytat z książki

źródło okładki: xarchiwum.pl

Karolina | 2018-01-14
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Historia Sebastiana Berzeviczy, który powraca do Polski, ale nie na długo. Splot zdarzeń wrzuca go siłą w niezwykłą podróż przez wiele krajów aż do Ameryki Południowej, gdzie dożywa starości. Jednak mimo podeszłego wieku, jego przygoda się nie kończy. Zmuszony ratować resztkę własnej rodziny, powraca do Europy. Kilka lat w Wenecji i znów okropne wydarzenia zmuszają go do powrotu na Węgry - jednak i tam nie kończy się jego przygoda. Przygodę swą kończy w Krakowie, a narrator zwraca naszą uwagę na to, jak strasznie los bywa ironiczny.

Polecam, ale może nie koniecznie to wydanie, ponieważ format A4 z tekstem prowadzonym w dwóch równoległych pasach nie czyta się najwygodniej. Jeżeli traficie na "normalne" wydanie - to nawet się nie zastanawiajcie.

| 2013-05-01
Michał Jaśkowski | 2014-01-07