Spadek po synach Słońca

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
830301501X
powieść,
hunter

Zamek Dunajec. Wokół tej wyniosłej budowli, wkomponowanej z mistrzowską inżynierią w pienińskie stromizny, krążą liczne - pisane i mówione - legendy. Trzy z nic wybijają się ponad pozostałe: - o srebrnej trumnie, w której pochowana została w zamkowych podziemiach piękna Umina, jedna z inkaskich księżniczek ocalałych z pogromu, jaki walczącym o lepszy los Indianom zgotowali ich ciemiężyciele,...

- o srebrnej trumnie, w której pochowana została w zamkowych podziemiach piękna Umina, jedna z inkaskich księżniczek ocalałych z pogromu, jaki walczącym o lepszy los Indianom zgotowali ich ciemiężyciele, Hiszpanie;
- o emisariuszach Inków, którzy aż tutaj zawędrowali po upadku powstania w Peru i w sali rycerskiej Zamku Dunajec spisali dokument co do losów Antonia - ostatniego prawowitego spadkobiercy tronu Inków;
- o przechowywanej na zamku tajemnicy, zanotowanej pismem węzełkowym, określającej gdzie ukryty został skarb dynastii Synów Słońca*.

źródło opisu: cytat z książki

źródło okładki: xarchiwum.pl

| 2013-05-01