Europejski Model Społeczny

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818109
biznes, finanse

Europejski model społeczny (ESM) odnosi się do rozbudowanego zestawu celów i instrumentów polityki społecznej realizowanej w państwach europejskich. Swoim zakresem ESM obejmuje przede wszystkim rynek pracy, zabezpieczenia społeczne, politykę podatkową oraz dostarczanie dóbr publicznych (edukacja, zdrowie). Tym właśnie zagadnieniom są poświęcone kolejne rozdziały książki. Autorzy opisują doświadczenia krajów UE związane z różnymi obszarami polityki społecznej, przedstawiają ich rozwój oraz propozycje zmian. Książkę można polecić studentom ekonomii, europeistyki, stosunków międzynarodowych oraz wszystkim osobom zainteresowanym organizacją i funkcjonowaniem Unii Europejskiej. zainteresuje też praktyków zajmujących się polityką społeczną.

Krystian P | 2012-12-10
Na półkach