Proces Jezusa w świetle prawa rzymskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
8323319138
historia
Szanita

„Cała praca oparta jest na solidnej podstawie źródłowej i literaturze przedmiotu, dotyczącej omawianych zagadnień, tak historycznych jak i prawnych, zwłaszcza procesowych.” „Autorka postawiła sobie ambitne zadanie: przedstawienia postępowania w sprawie Jezusa właśnie od strony prawnej, ze szczególnym uwzględnieniem analizy zasad i norm prawa rzymskiego, które w procesie znalazły...

„Autorka postawiła sobie ambitne zadanie: przedstawienia postępowania w sprawie Jezusa właśnie od strony prawnej, ze szczególnym uwzględnieniem analizy zasad i norm prawa rzymskiego, które w procesie znalazły zastosowanie. W szczególności stawia sobie pytania,: Czy nie było uchybień proceduralnych w postępowaniu? Czy wyrok był uzasadniony w punktu widzenia prawa materialnego?”

„Temat wyjątkowo aktualny, zasługiwał na opracowanie, gdyż dotąd nie doczekał się całościowego ujęcia z punktu widzenia prawnego. W sumie powstała rzetelna praca na ważny temat.”
Prof. dr hab. Stanisław Płaza (fragmenty z recenzji)

źródło opisu: strona wydawnictwa

źródło okładki: strona wydawnictwa