Święty w kapeluszu

Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura

Czy tajemniczy Niemiec odwiedza stare kąty, czy prowadzi nielegalne interesya Czy dresiarz potrafi opowiedzieć własnymi słowami film, którego nie widziała Czy średniowieczny święty może paradować w XVII-wiecznym kapeluszua Pomiędzy średniowiecznym zamkiem, zabytkowym kościółkiem a nowymi blokami mo

źródło opisu: Literatura, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Po przeczytaniu książki ''Fałszerze w sieci''(polecam!) postanowiłam sięgnąć po inną pozycję tego autora,czyli po ''Święty w kapeluszu''.
Główni bohaterowie,czyli Master,Gogel i Sójka rozwiązują zagadkę zniknięcia figurki Św.Marcina z kościoła.W czasie tego śledztwa odkrywają jeszcze inne ''nielegalne interesy'',między innymi hodowlę marihuanny...
Trójka gimnazjalistów prowadzi śledztwo do samego końca,nie patrząc na niebezpieczeństwa,które im zagrażają.
Zawsze mogą liczyć na pomoc ''Goglątek''(obserwowanie przez lunetki wyznaczonych osób),która oczywiście nie jest darmowa :D
Nie będę opisywać wam zawartości książki,bo nie oto tutaj chodzi :D.
Powiem,że jest to swego rodzaju kryminał,tyle że w wersji dla młodzieży.Książka aż ocieka tajemnicami,które mnożą się w szybkim tempie :D Myślę,że dla młodzieży (13-16) jest to godna polecenia książka :)

Lena | 2011-04-26

Czyta się szybko i naprawdę fajnie. To historia kryminalna z porządnym porzymrużeniem oka i naprawdę wielką (choć lekko ironiczną) dawką humoru.Przyznam się, że sięgnęłam po tę książkę przypadkiem, ale tak mi się spodobała aż sięgnę po inne tego samego autora. Szczerze polecam bo myślę że nie tylko mnie tak ihumor odpowiada.

Abee | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, Nastolatki 14+
Przeczytana: 08 lipca 2013

Pan Szymeczko i jego błyskotliwe dialogi robią wrażenie. Książka o młodzieży w wieku po gimnazjum, a przed liceum, historia opowiedziana z perspektywy postrzegania świata przez osobnika płci męskiej. Moim zdaniem dobra dla gimnazjalisty (14+).

Biblioteka Szkolna | 2013-09-29

„Święty w kapeluszu” to już druga książka, jaką przeczytałam tego autora. Została wydana w 2007 roku w Łodzi. Ma prostą, aczkolwiek ładną okładkę i odpowiednią czcionkę. Ogólnie utwór czytało mi się wyjątkowo przyjemnie, gdyż jest bardzo „lekki”. Czytając go możemy zapomnieć o codziennych troskach i zrelaksować się, dzięki jego interesującej treści.
Wydarzenia dziejące się w książce mają miejsce w miasteczku niedaleko Gliwic. Nastoletni „Master” wraz z Krzysiem i Anią rozwiązują zagadkę tajemniczej kradzieży posągu z kościoła. W międzyczasie natrafiają na piwniczną hodowlę marihuany i przemytnika samochodów. Czy dziwny Niemiec kręcący się po okolicy ma z tym coś wspólnego? Czy Ania jest uzależniona od narkotyków?
„Święty w kapeluszu” to książka o trudnym życiu nastolatków i o przygodach, jakie mogą się zdarzyć nawet w małym mieście. Utwór jest dość krótki – ma jedynie 140 stron, ale uważam, że tyle w zupełności wystarczyło na opowiedzenie tej ciekawej historii. Pisany jest dość...

Awenturyna | 2013-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2013

Męczyłam długo tą książkę. Nie wiem, albo literatura młodzieżowa robi się coraz bardziej kiepska, albo to ja się starzeję i już to do mnie nie trafia.
Nudne opisy, próby przemycenia historycznych ciekawostek, które w efekcie ciągną się jak spaghetti. Naiwne postawy głównych bohaterów, które tylko irytują czytelnika.
I to ciągłe powtarzanie - ekolożka, druidka, technokrata... HELP!!!

PozeraczGrzechow | 2016-07-12
Zireael | 2015-09-26