Wartości, godność i władza. Dlaczego porządni ludzie czasem kradną, a złodzieje ujmują się honorem

Wydawnictwo: Vizja Press&IT
Ryu

Jest to rozszerzona wersja wcześniejszej książki tegoż autora pt. "Układy". Podobnie jak pierwsza stanowiła dla mnie niezwykle cenne źródło wiedzy o zachowaniach człowieka i źródłach jego motywacji. Na odwrotnej stronie okładki autor pisze: Książka udziela odpowiedzi na trzy pytania: Dlaczego porządni ludzie ceniący sobie to co dobre, czasami wybierają to co złe? Dlaczego ludzie ci czasami...

Książka udziela odpowiedzi na trzy pytania:
Dlaczego ludzie ci czasami kierują się wartościami?
Jak ułatwiać in podążanie za tym co dobre i utrudniać wybór tego co złe?

Książka wpisuje się w nowoczesny nurt zarządzania odwołujący się do wartości w miejsce korzyści. Przeczytałem ją trzy razy.

prof. Andrzej Jacek Blikle

źródło opisu: http://firmyrodzinne.pl/ksiazki/wartosc-godnosc-i-wladza

źródło okładki: http://wsfiz.osdw.pl

Infinifable | 2015-11-16
Przeczytana: październik 2015

Pozycja obowiązkowa przy studiowaniu psychologii i specjalizacji przedsiębiorczości oraz zarządzania. Wskazuje na zjawisko anomii w społeczeństwie i środowisku pracy. Książka otwiera nam oczy i udowadnia, że poddajemy się tej sytuacji w zasadzie wszyscy.

stoworow | 2017-01-07
mike | 2013-02-14