Ona, on i miłość

978-83-7482-064-6
miłość
poradniki
kariga

Każdy z nas istnieje na sposób kobiety lub mężczyzny. W zamyśle Bożym spotkanie między nią a nim daje możliwość szczególnego rozwoju oraz doświadczenia szczęścia przeżywanego przez pierwszych ludzi w raju — szczęścia wynikającego z miłości, która obejmuje całego człowieka: jego ciało, emocje i ducha. Kobieta i mężczyzna potrafią pokochać się nawzajem aż tak bardzo, że opuszczą swych bliskich i zawierzą sobie nawzajem swój własny los oraz los swoich dzieci.

Jeśli więź kobiety i mężczyzny nie jest oparta na miłości chronionej Dekalogiem, przynosi rozczarowanie, krzywdę i cierpienie. Autor niniejszej książki podpowiada, kiedy spotkanie kobiety i mężczyzny może zaowocować przyjaźnią i zaskakującą radością.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://merlin.pl/Ona-on-i-milosc_Marek-Dziewiecki/...»

Przemysław Zyra | 2014-12-15
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka zawiera wiele truizmów. Czytając nachodziła mnie myśl, że wszystko już wiem i nie ma sensu czytać ponownie. Jednak także oczywistości czasem warto powtórzyć, a jak się okazało dalej, czekały mnie też nowe treści, dzięki którym mogłem inaczej spojrzeć na pewne tematy.

Książkę polecam na początek wspólnego życia kobiety i mężczyzny, więc każdy, kto jest w związku, o którym myśli poważnie może po tę lekturę sięgnąć. Ksiądz Dziewiecki używa tych samych myśli, które przekazuje na kazaniach i przekonuje o tym, że Bóg chce byśmy byli szczęśliwi, a "postępowy" i "nowoczesny" styl życia nie zawsze nas do tego doprowadzi. Miłość natomiast przyjąć jedynie ten, kto jest na nią otwarty.

Jeśli ktoś chce się uczyć miłości, to ta książka będzie dobra na początek. Krótko i zrozumiale wyjaśnia podstawowe zagadnienia, porządkuje pewne sprawy oraz definiuje miłość, przyjaźń, zakochanie, etc. A wszystko to w oparciu o naukę Jezusa Chrystusa. Do tego osadzone we współczesnym świecie i skonfrontowane z najczęściej pojawiającymi się w nim problemami.

Książka niesie równiez prawdę o niewinności Boga oraz demaskuje herezję "Kogo Pan Bóg kocha, temu krzyże zsyła".

Milka04 | 2011-07-29
Przeczytana: 01 lipca 2011

Muszę powiedzieć, że wiele istotnych informacji w tej książce wiedziałam już wcześniej, a przynajmniej zdawałam sobie z nich sprawę. Jednakże, czytając ją odkrywałam niektóre rzeczy trochę z innej strony. Patrzyłam na sprawy damsko - męskie okiem obserwatora, a nie z perspektywy kobiety. Mogę polecić tę książkę, jest to bardzo przyjemna lekturka, z której można się dowiedzieć parę ciekawych rzeczy.

Agatka | 2012-07-16

Wiele treści znałam wcześniej (nawet z autopsji), choć - jak wszystko, co pisze ks. Marek - skłania mnie do refleksji.

kariga | 2011-03-17
Przeczytana: styczeń 2011

Jak dla mmnie jest to lektura obowiązkowa dla każdego młodego małżeństwa! Polecam serdecznie

talitha_kum | 2014-02-28
Przeczytana: 09 lipca 2014