Ona, on i miłość

Okładka książki Ona, on i miłość Marek Dziewiecki
Okładka książki Ona, on i miłość
Marek Dziewiecki Wydawnictwo: eSPe poradniki
poradniki
eSPe
2006-01-01
2006-01-01
978-83-7482-064-6
miłość

Sięgnąłem po tę książkę, bo zalegała gdzieś w szafce w domu, a czasem wypada podszkolić się w tematach małżeńskich. O ks. Dziewieckim zdanie mam dobre, kilka jego wypowiedzi słyszałem i robi na mnie wrażenie człowieka mądrego i konkretnego.

Na książce grubo się zawiodłem. Nie było konkretów, były za to ogólniki i powielanie uproszczeń i stereotypów. Jak jest źle, to na pewno w grę wchodzą alkohol i narkotyki. Rażą powtórzenia tych samych treści, nawet dłuższych fragmentów. Nie warto.

Książka zawiera wiele truizmów. Czytając nachodziła mnie myśl, że wszystko już wiem i nie ma sensu czytać ponownie. Jednak także oczywistości czasem warto powtórzyć, a jak się okazało dalej, czekały mnie też nowe treści, dzięki którym mogłem inaczej spojrzeć na pewne tematy.

Książkę polecam na początek wspólnego życia kobiety i mężczyzny, więc każdy, kto jest w związku, o którym myśli poważnie może po tę lekturę sięgnąć. Ksiądz Dziewiecki używa tych samych myśli, które przekazuje na kazaniach i przekonuje o tym, że Bóg chce byśmy byli szczęśliwi, a "postępowy" i "nowoczesny" styl życia nie zawsze nas do tego doprowadzi. Miłość natomiast przyjąć jedynie ten, kto jest na nią otwarty.

Jeśli ktoś chce się uczyć miłości, to ta książka będzie dobra na początek. Krótko i zrozumiale wyjaśnia podstawowe zagadnienia, porządkuje pewne sprawy oraz definiuje miłość, przyjaźń, zakochanie, etc. A wszystko to w oparciu o naukę Jezusa Chrystusa. Do tego osadzone we współczesnym świecie i skonfrontowane z najczęściej pojawiającymi się w nim problemami.

Książka niesie równiez prawdę o niewinności Boga oraz demaskuje herezję "Kogo Pan Bóg kocha, temu krzyże zsyła".

Książka niesie...

Muszę powiedzieć, że wiele istotnych informacji w tej książce wiedziałam już wcześniej, a przynajmniej zdawałam sobie z nich sprawę. Jednakże, czytając ją odkrywałam niektóre rzeczy trochę z innej strony. Patrzyłam na sprawy damsko - męskie okiem obserwatora, a nie z perspektywy kobiety. Mogę polecić tę książkę, jest to bardzo przyjemna lekturka, z której można się dowiedzieć parę ciekawych rzeczy.

Jak dla mmnie jest to lektura obowiązkowa dla każdego młodego małżeństwa! Polecam serdecznie

Wiele treści znałam wcześniej (nawet z autopsji),choć - jak wszystko, co pisze ks. Marek - skłania mnie do refleksji.

Polecam serdecznie!

Polecam serdecznie!

• X2014
  • Psychologia
  • Dotknij, Panie, moich oczu, abym przejrzał
  • Chrześcijaństwo

Dodaj cytat z książki Ona, on i miłość