Świat według Garpa

Okładka książki Świat według Garpa John Irving
Okładka książki Świat według Garpa
John Irving Wydawnictwo: Czytelnik Ekranizacje: Świat według Garpa (1982) literatura piękna
The World According To Garp
Czytelnik
1996-01-01
1996-01-01
83-07-02524-9
Zofia Uhrynowska-Hanasz
Ekranizacje:
Świat według Garpa (1982)
literatura amerykańska powieści zekranizowane

Niesamowite losy. Bardzo zgrabnie opisane. Język dowcipny. Czyta się gładko.

Niesamowite losy. Bardzo zgrabnie opisane. Język dowcipny. Czyta się gładko.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Rewelacyjna powieść -
i zabawna, i do przemyśleń, pokręcona jak Snake River, niebanalna, zapadająca w pamięć.
Niezwykła historia, nie gorsza niż dzieje Forresta Gumpa.
Język i wyobraźnia Pisarza - niesamowite!

Z każdym kolejnym czytaniem odkrywam w niej nowe smaki i śmiesznostki.
Ta opowieść jest jak życie - piękna, głęboka, bezczelna, szokująca, nieprzewidywalna, brawurowa, błyskotliwa, przenikliwa, odkrywcza, ironiczna, brutalna, mocno pokręcona, ale też ciepła, mądra, i niezapomniana. Mało kogo pozostawi obojętnym...
🤭🤎❤️💜🧡💛💚💙🩵💕😈

Rewelacyjna powieść -
Niezwykła historia, nie gorsza niż dzieje Forresta Gumpa.
Język i wyobraźnia Pisarza - niesamowite!

Z każdym kolejnym czytaniem odkrywam w niej nowe smaki i śmiesznostki.

To była droga przez mękę.... :(

To była droga przez mękę.... :(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sentyment z młodości, nie wiem czy dziś podobałaby mi się tak samo ale wtedy była odkryciem i zjawiskiem.

Moja pierwsza książka Irvinga, przeczytana jeszcze na studiach. Co to była za lektura! Zakupiona w małej księgarni w Toruniu, gdzie wyjechałam z moim ówczesnym chłopakiem. Czytałam wszędzie: w pensjonacie, na ławce w parku, przed zaśnięciem i czekając na posiłek w knajpie. Irving urzekł mnie swoją wyobraźnią, nietuzinkowymi postaciami, niesamowitymi historiami. Potrafi przepięknie snuć opowieści i fenomenalnie wciągać czytelnika w ich wir. Książka o życiu i jego nieprzewidywalności. Wzruszająca, zabawna, skłaniająca do refleksji. Z chłopakiem rozstałam się chwilę po toruńskiej przygodzie, natomiast książkę i emocje, jakie we mnie wywołała, pamiętam do dziś. Piękna, głeboka, pokręcona, ciepła i niezapomniana opowieść.

Pokochałam tą książkę od jej pierwszych absurdalnych stron. Jest zwariowana, nieszablonowa, nieprzewidywalna, niemożliwa, bezczelna, momentami brutalna i brutalnie szczera. Mocno przerysowane sytuacje wypełnione oryginalnymi postaciami. Można ją albo znienawidzić albo dać się jej porwać. Jest to moja pierwsza książka Irvinga a już czuję że chcę więcej - dużo więcej!

audiobook //
Mam trudność w ocenie tej książki! Tyle razy podczas jej słuchania (i nie chodzi o lektora) irytowałam się ze względu na zbędne opisy, historie, które mnie nużyły, żeby po kilkunastu minutach wciągnąć się w zupełnie nowy wątek, których bardzo dużo w książce się przeplata. Jest tu coś z absurdalnego humoru i groteski, są historie chwytające za serce, ale też takie, które właśnie męczą.

audiobook //

Może jakbym przeczytała też książkę mając 17 lat byłabym pod wrażeniem, bo ma kilka lekko szokujących (dla niedoświadczonych życiem ludzi) momentów. Jednakże mając 35 lat, swoją rodzinę i jakieś tam pojęcie o świecie, w 80% historia mnie zwyczajnie wynudziła. Ogólnie książkę zmęczyłam, miałam w planie przeczytać jeszcze Owena (którego czytałam jako nastolatka i właśnie wtedy mi się podobała),ale po tej lekturze chyba sobie odpuszczę.

jedna z lepszych rzeczy, które przeczytałam. zakochałam się w irvingu bez pamięci

E-book

E-book