Klucz odwagi

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Cykl: Trylogia kluczy (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Key of valor
klucze, klucze, odwaga
AmyColl

Wyjątkowe połączenie mitu, magii i romansu… Zoe McCourt, trzecia z przyjaciółek poszukujących kluczy do Szkatuły Dusz, staje przed bardzo trudnym zadaniem. Malory i Dana osiągnęły sukces, a teraz od niej zależy los Szklanych Cór i powodzenie wspólnego dzieła. Zoe, wychowana w przyczepie samochodowej w Zachodniej Wirginii, matka nieślubnego syna, nie wie też, jak potraktować zaloty...

Wyjątkowe połączenie mitu, magii i romansu…
Zoe McCourt, trzecia z przyjaciółek poszukujących kluczy do Szkatuły
Dusz, staje przed bardzo trudnym zadaniem. Malory i Dana osiągnęły
sukces, a teraz od niej zależy los Szklanych Cór i powodzenie wspólnego
dzieła. Zoe, wychowana w przyczepie samochodowej w Zachodniej Wirginii,
matka nieślubnego syna, nie wie też, jak potraktować zaloty Brada
Vane’a, dziedzica milionowej fortuny i przyjaciela pozostałych
uczestników poszukiwań. Jego bogactwo i urok osobisty budzą w niej lęk.

Wspólne przedsięwzięcie trzech przyjaciółek wydaje się strzałem w
dziesiątkę. Ale czarnoksiężnik Kane, przewidując swą porażkę, podejmuje
desperackie i brutalne działania. Zoe chwyta za miecz, stając do walki.
Czy uda jej się zwyciężyć mroczne siły, które rozpętały wojnę w świecie
bogów?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Zoe jest samotną matką. Samotną przez wielkie S. Nie może liczyć na wsparcie rodziny ani ojca swojego synka. Jej życiowa zaradność jest jednak godna podziwu.

Na pierwszy rzut oka Brad przypomina pierwszą miłość Zoe. Dziewczyna czuje do niego niechęć, ponieważ jest bogaty. Z góry zakłada, że jest taki sam jak James, biologiczny ojciec Simone’a. Okazuje się jednak, że nie mogła się bardziej pomylić. Na szczęście uczucia biorą górę nad rozsądkiem i wszystko kończy się pozytywnie.

A jeżeli chodzi o klucz, do samego końca nie miałam bladego pojęcia gdzie może się znajdować. Z Malory i Daną było prościej. Nigdy nie stawiałabym na wycieraczkę. Sprytne.

Małgorzata Chabzda | 2015-06-11
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Dobre zakończenie trylogii. Dla mnie pierwsza część była najlepsza, najbardziej zaskakująca i przykuwająca uwagę czytelnika. Trzecia część jest zakończeniem i połączeniem wszystkich spraw z poprzednich części. Szału nie zrobiła ale fajnie się czytało. Polecam.

milla | 2014-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2014

„Klucz odwagi” to ostatni tom trylogii „Klucze”, w którym miłośnicy twórczości Nory Roberts poznają finał przygód trzech przyjaciółek, których zadaniem było uwolnienie dusz córek celtyckiego boga. Do walki z Kane’m staje Zoe. Bohaterka jest już bogatsza o doświadczenia swoich przyjaciółek, więc wie, że przeciwnik nie cofnie się przed niczym by ją powstrzymać. Trzy kobiety są o krok od wypełnienia powierzonego im zadania, niebezpieczeństwo związane z poszukiwaniami wzrasta. Na szczęście główna bohaterka, podobnie jak jej poprzedniczki, nie będzie pozostawiona samej sobie - Zoe będzie mogła liczyć na wsparcie fascynującego ją mężczyzny oraz kobiet, z którymi połączyła ją wspólna misja i prawdziwa, głęboka przyjaźń.

Główną bohaterka tej części trylogii jest samotną matką, kobietą której brak obycia i wiedzy, które posiadały jej poprzedniczki, a jednak posiada ona coś wyjątkowego. Prostą fryzjerkę cechuje ogromna odwaga. Zoe walczy jak lwica w obronie tych, których kocha. Choć...

nadzieja | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Lekka pozycja czytelnicza... połączenie elementów magii i romantyzmu.
Przeczytałam z przyjemnością i choć wszystkie 3 części są bliźniaczo do siebie podobne, to nie był to dla mnie czas stracony.
Każdy z nas ma swoją drogę, którą podąża.
Dokonuje wyborów, które wielokrotnie kończą się "rozbitymi kolanami" i złamanym sercem.
Trzeba je jednak wytrwale posklejać i znowu iść dalej, aż znajdziemy to czego wato było szukać.
"...Może powinnam zrozumieć, że to co utracone, jet na swój sposób równie ważne jak to, co zachowane.
I człowiek nie potrafi zobaczyć wyraźnie, dokąd zmierza, jeśli nie widzi, skąd przybył. I co nim kierowało..."

angela2046 | 2014-08-28

O ile w poprzedniej części miałam nadzieje na romans między Danom a Kanem, to tym razem liczyłam na pojawienie się biologicznego ojca dziecka, ale znów się zawiodłam. Książka tym razem również bardzo podobna do poprzedniej. Ta część chyba podobała mi się jednak najbardziej,ale to chyba za sprawą Brada i synka Zoe.

Magdalena Wujczak | 2011-10-19
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2011

Wbrew pozorom ta część chyba była najlepsza z wszystkich trzech, w ogóle nie wiedziałam, czego mam się spodziewać, zaskoczyła mnie;). Warto przeczytać. Polecam;)

Karolina | 2014-12-03
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 30 listopada 2014

Trzecia i ostatnia część trylogii "Klucze" to opowieść już o ostatniej z trzech przyjaciółek - Zoe McCourt. W mojej ocenie to najciekawsza z bohaterek cyklu. Zatem jest to też dla mnie najlepsza część, choć wszystkie oparte są na prawie identycznym schemacie. Dlatego uważam, że dobrym pomysłem było czytanie innych książek pomiędzy poszczególnymi częściami.
Polecam całą trylogię, bo łączy wiele elementów, przede wszystkim romansu, magii i fantastyki. Mnie osobiście najbardziej urzekła prawdziwa przyjaźń między bohaterkami.

Agata | 2012-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 czerwca 2012

Przyznam, że "szału nie było" :)
Nie jest to książka, która pozostawia po sobie ślad na całe życie.
No ale cóż... lubię wątki magiczne, z tego też względu oceniam jako dobrą lekturę.

Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Ostatnia i chyba najlepsza historia.. Możliwe, że podoba mi się bardziej ponieważ tez jestem matką i blisko mi do Zoe..

Agata | 2012-06-03
Na półkach: 2011, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Zaskakująca a akcja która niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw najlepsza książka z cyklu .