Armia milcząca : opowieść pomorska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miecz Kagenowy : opowieść o Kryście, nie koronowanej królowej Zachodniego Pomorza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320539846
Krzyżacy, XV wiek, Pomorze
historyczna
Tess

Pierwsza część z serii "Miecz Kagenowy" nosząca tytuł "Armia milcząca" przypomina romantyczną baśń, pełną wędrówek, zalotów Boranty do pięknej Krysty, rozmarzonych refleksji, obrony uciśnionych.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pięknanieznajoma | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 19 lutego 2014

Fantastyczna książka, od której nie mogłam się oderwać. powieść warta jest przeczytania. posiada fascynującą i niezmiernie interesującą fabułę. chociaż z początku ciężko się czyta, po wgłębieniu się w treść wcale się tego nie zauważa. losy Krysty przykuwają czytelnika do książki nie pozwalając przestać czytać. akcja toczy się wartko i świetnie ukazuje ciężkie życie ludzi za panowania krzyżackiego.

Vemona | 2017-10-16
Na półkach: Mam, Przeczytane

Dylogia opowiada historię polskiej partyzantki walczącej z Krzyżakami na Pomorzu Zachodnim na przełomie XIV/XV w. Daje obraz życia ludności pod jarzmem krzyżackim oraz uświadamia, jak ważne dla Polski zawsze było i być powinno Pomorze. Bardzo zachęca do zainteresowania się historią, po lekturze szukałam na mapach opisanych miejscowości, niestety, wiele z nich znajduje się poza naszą zachodnią granicą.

Anna | 2017-04-23

Pierwszy raz przeczytałam lata temu w młodości ale utkwiła mi w pamięci jak zadra, której nie można wyciągnąć.

Klaus | 2014-12-28
Serafin | 2014-12-22