Armia milcząca : opowieść pomorska

Okładka książki Armia milcząca : opowieść pomorska Bolesław Mrówczyński
Okładka książki Armia milcząca : opowieść pomorska
Bolesław Mrówczyński Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza powieść historyczna
powieść historyczna
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1988-01-01
1988-01-01
8320539846
Krzyżacy XV wiek Pomorze

Dobra jako materiał dla poszukiwaczy podobieństw obecnych czasów ze średniowieczem historycznym. Pomimo poważnej tematyki, miejscami trochę czyta się jak kreskówkę o "pomorskich gumisiach", albo jak o animowanych bohaterach z super mocami. Przez większość czasu jednak, w mojej opinii, klimatycznie tej książce najbliżej jest do gry komputerowej - taktycznego RPG'a - np. "Battle Brothers" (co według mnie nie jest pejoratywne w odniesieniu do opowieści z wartką akcją). Jest tam też coś dla badaczy warstw i relacji społecznych.

Fantastyczna książka, od której nie mogłam się oderwać. powieść warta jest przeczytania. posiada fascynującą i niezmiernie interesującą fabułę. chociaż z początku ciężko się czyta, po wgłębieniu się w treść wcale się tego nie zauważa. losy Krysty przykuwają czytelnika do książki nie pozwalając przestać czytać. akcja toczy się wartko i świetnie ukazuje ciężkie życie ludzi za panowania krzyżackiego.

Pierwszy raz przeczytałam lata temu w młodości ale utkwiła mi w pamięci jak zadra, której nie można wyciągnąć.

• Historyczne
  • Średniowiecze