U wrót przestrzeni. Przesłanie Biblii w świetle geometrii wielowymiarowej

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
geometria, wiara, Bóg
popularnonaukowa
Szanita

Książka U wrót przestrzeni podejmuje temat rozważenia niektórych aspektów przesłania biblijnego z punktu widzenia przestrzeni wielowymiarowej ze wszystkimi konsekwencjami jakie z tego wynikają dla nas – istot trójwymiarowych. Zagadnienie to rozpatrywane jest od strony naukowej i biblijnej. Autor proponuje ciekawe spojrzenie na niektóre fragmenty biblijne z punktu widzenia geometrii wielowymiarowej.

Łączenie tych dwóch odległych dziedzin – geometrii i wiary w Boga – nie jest rzeczą nową. Mniej lub bardziej wyraźne aluzje na ten temat znaleźć można w dziełach wielkich filozofów i teologów, a także w wypowiedziach wierzących ludzi nauki. Niestety, z reguły matematycy nie znają się zbytnio na teologii, a teologowie na geometrii, ponadto zaś zwykli ludzie nie interesują się głębiej ani dziełami teologicznymi, ani matematycznymi. Na skutek tego wspomniane zagadnienie nie dociera do szerszych kręgów ludzi wierzących i jest na ogół nieznane.

W niniejszej książce podjęto próbę popularnego przedstawienia tematu w sposób całkiem prosty i poglądowy, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Vocatio, 2010

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl