Róże pani Cherington

Tłumaczenie: Maria Skibniewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub złotego klucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Home sweet homicide
83-207-1186-X
kryminał, craig, rice

Bohaterami swego kryminału uczyniła autorka trójkę dzieci: Dinę - lat 14, April - lat 12 i Archiego - lat 10, którzy postanawiają zabawić się w detektywów i rozwiązać zagadkę tajemniczego zabójstwa młodej szantażystki, ich sąsiadki. Przysporzą tym sławy własnej matce, autorce poczytnych kryminałów, i zmylą tropy zarozumiałemu sierżantowi.

źródło opisu: 83-207-1186-X

źródło okładki: http://www.swistak.pl/a4768249,ROZE-PANI-CHERINGTON-Craig-Rice.html

Uwielbiałam tę książkę jako dziecko, oczywiście ze względu na dziecięcych detektywów i ich relacje z mamą, pisarką kryminałów. Nie jest to z pewnością kryminał najwyższych lotów, ale czyta się świetnie. Dorzucam gwiazdkę z sentymentu.

Tinkerbelle | 2016-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Książkę czytało się bez bólu, aczkolwiek nie wiem do końca czy to miała być powieść dla dzieci czy dorosłych.
Oczywiście fatalne tłumaczenie tytułu - "Home sweet Homicide".

zacofany-w-lekturze | 2013-08-03

Rinka | 2013-02-28

Świetna książka, do której powracam po latach. Dzieci rozwiązują zagadkę kryminalną i wodzą policję za nos. Świetnie się czyta. Polecam

Urocza. Czytałam jako nastolatka i bardzo mi się podobała.

margo | 2016-08-21
LadyM | 2016-08-11