Kurier

Cykl: CHERUB (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Class A
cherub, kurier

Kiedy cherubini wyruszają na akcję, nikt nie podejrzewa, że te słodkie dzieciaki to świetnie wyszkoleni zawodowi szpiedzy, pomagający w rozbijaniu organizacji przestępczych, które od lat grają na nosie policji i tajnemu wywiadowi. James Adams otrzymuje zadanie specjalne w operacji wymierzonej przeciwko najpotężniejszemu handlarzowi kokainy w Europie. Jeżeli chce odnieść sukces, będzie musiał zrobi

Atramentowa Przystań | 2017-09-29
Na półkach: 2017, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 27 września 2017

Długo zwlekałam z lekturą, no bo w końcu to jednak książka dla dzieci... Teraz żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej.

"Kurier" opowiada o tajnej organizacji, jaką jest CHERUB. Jest ona dosyć niecodzienna, ponieważ agentami w niej są dzieci. Nie są to nastolatkowie specjalnie uzdolnieni, z tego, co wywnioskowałam. Jedyną rzeczą odróżniającą ich od innych jest to, że są to sieroty. Bardzo się cieszę,że zanim zaczyna się treść, pojawia się małe wytłumaczenie, czym jest CHERUB i informacja, kim są główni bohaterowie. Kurier to druga część cyklu, a ja nie miałam przyjemności czytać pierwszej, więc miło, że zostałam choć trochę zaznajomiona z ogólnym sensem powieści. Również jestem zachwycona, że na koniec odnotowana jest historia CHERUBA oraz wyszczególnienie, co stało się dalej z wszystkimi bohaterami.

James to dwunastoletni chłopiec i dziewczyny nieźle namieszały mu w głowie, ale nie wiem, czy to jest możliwe. W tym wieku raczej miłość jest dla chłopców "ble", a James...

| 2016-08-27

Kurier- czyli mali agenci w akcji.

Wrażenia? Lekka i przyjemna w odbiorze. Typowa młodzieżówka.

A plusy za co?

1. Wyższy wymiar dziecięcej złośliwości,
2. Oblicze dziecięcej dojrzałości,
3. Małych agentów, którym James Bond mógłby czyścić buty.

Podobała mi się normalność dzieciaków CHERUBA. Świetne były momenty w których następował transfer złośliwości i te urocze próby odgryzania się za docinki. Ehhhh. Nie było małych Jamesów Bondów za co brawa dla autora. Agenci, a mimo wszystko 'normalne' dzieci. Ciekawe osobowości. A dla Laury z akcje z łopatą należą się brawa ;).

Książka dla każdego. Gorąco polecam.

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2011 rok

Zachwycająca przygoda, czyta się jednym tchem.
Zachęca do przeczytania kolejnych człści.

Caroline Livre | 2013-08-05
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tym razem James Adams ma za zadanie zbliżyć się do dzieci handlarzy narkotyków. Zadanie wydaje się dziecinnie proste, ale nie to nie do końca prawda...

Druga część serii książek o CHERUBIE Roberta Muchamore przestawia bezwzględny narkotykowy świat. Ukazuje także powiązania młodzieży z nim.

Po ilu razach się uzależniasz ?
Kiedy przedawkujesz ?
Jak wpłynie to na życie twoich bliskich?

Tylko ty o tym wiesz.
Ty decydujesz.
Ty żyjesz.
Ty umierasz.

Książka jest swego rodzaju przestrogą przed narkotykami i złem związanym z nimi.

Alina | 2011-09-07
Przeczytana: 03 września 2011

Co prawda to dopiero druga książka autora, jaką miałam okazję przeczytać (i przy okazji druga z serii), ale już odkrywam, że go uwielbiam. Choć minęło siedem lat, odkąd została wydana, to gadżetowo nie stoi wcale na złym poziomie, nie kłóci się ze świadomością techniczną współczesnego nastolatka (może pomijając 256 mega RAMu, ale wtedy jeszcze młodsza młodzież nie ma na ten temat zbyt dużego pojęcia, choć wiedza, co to jest Windows ME, raczej w ich przypadku już całkiem nie istnieje), więc brzmi wciąż prawdopodobnie. W dodatku łatwiej się identyfikować z trzynastoletnim tajnym agentem niż takim, który ma lat trzydzieści. Choć wg mnie te dzieciaki mają zbyt rozwinięte życie uczuciowe (chodzi mi o wątki o pakowaniu rąk "wszędzie").

W drugim tomie nie ma już szkolenia i pierwszej prostej misji. Przynajmniej prosta się ona wydaje w porównaniu z rozpracowaniem kokainowej potęgi. Wszystko się komplikuje, nie każdy da radę spełnić swoje zadanie, o wiele łatwiej jest zawalić. Naturalnie...

dra | 2017-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: styczeń 2017

Tym razem James został przydzielony do misji rozpracowującej gang narkotykowy. Jego zadanie polega na zaprzyjaźnieniu się z synem magnata narkotykowego. James jest obdarzony niesamowitym instynktem samozachowawczym przez co z łatwością nawiązuje bliskie relacje zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.
Podoba mi się, że autor pozwala dziesięciolatkom decydować o tym jak daleko posuną się aby wykonać akcje i zapewnić powodzenie misji. Książka wciąga wartką akcją, dziecięcymi dialogami a spektakularne zakończenie zachęca do sięgnięcia po następny tom.

Anita | 2013-10-30
zabawnanazwa | 2015-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 stycznia 2015
Czytelniczka | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Najlepsze
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Nie myślałam, że to możliwe, ale... lepsze niż poprzednia część! :D

marrrta4ever | 2014-08-12

Super, super, super! Świetna kontynuacja serii Cherub, może nawet jeszcze ciekawsza? Jako, że autor mógł poświęcić misji całość książki, była ona bardziej rozbudowana, podchody bardziej wymagające, umiejętności nabyte w bazie przydawały się częściej, a i temat wydawał się poważniejszy, taki, znów bardziej, realistyczny. Tylko nasi agenci i ich zanjomi z misji: czy oni naprawdę mają po dwanaście lat? Ze względu na relacje między nimi, na to o czym rozmawiają, wydają się starsi o kilka dobrych lat.

ksiazkobsesja.blogspot.com