Wiosna. Żyj zgodnie z porami roku

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
978-83-61297-79-6
poradnik, wiosna, dieta, zdrowie
poradniki
eris

Wiosną cała przyroda budzi się ze snu. My również powinniśmy szczególnie wtedy zadbać o własny organizm. Wyrzućmy do kosza wszystkie diety, które robią nam więcej złego niż dobrego. Zacznijmy zdrowo jeść, przypomnijmy sobie, że nasz organizm stworzony jest do ruchu, pozwólmy sobie na konieczny odpoczynek. Książka „Wiosna. Żyj zgodnie z porami roku” poprowadzi Was, miesiąc po miesiącu, od...

Książka „Wiosna. Żyj zgodnie z porami roku” poprowadzi Was, miesiąc po miesiącu, od marca do czerwca, proponując:

program pozwalający na stopniowe „rozruszanie” organizmu,
wprowadzanie kolejnych sezonowych produktów (wraz z przykładowymi przepisami).
Z książką tą łatwiej Wam będzie odnaleźć równowagę i poczuć się lepiej.

W zgodzie z naturą, w zgodzie z wiosennym kalendarzem.

źródło opisu: Wydawnictwo MG, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwomg.pl

malineczka74 | 2011-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Wiosna to najradośniejsza pora roku . Gdy po zimie zaświeci mocniej słońce , to jego promień czyni cuda - ptaki zaczynają swoje trele ,zamarznięta ziemia rozmarza i pojawiają się pierwsze kwiaty , na drzewach widać pąki. A i ludzie odczuwają jakiś zastrzyk energii . Myślę , że właśnie wtedy jest najłatwiej podjąć jakieś osobiste postanowienia o zmianie trybu życia , diety itd. Data noworoczna kompletnie do mnie nie przemawia - bo cyferka w kalendarzu nie jest w stanie tak zmobilizować jak zapachy , ciepły wietrzyk czy zieleń trawki.

Autorka poradnika "Wiosna. Żyj zgodnie z porami roku " w ciekawy sposób podsyła nam szereg pomysłów jak takiej metamorfozy wiosennej dokonać. Czasem wprawdzie dotknie nas wiosenne przesilenie - ale rozsądne zmiany nie wyciągną z nas zbyt wiele energii . Jeśli chcemy być zdrowsi ,wydajniejsi i bardziej zadowoleni warto wrócić do tego co naturalne ,co daje mam przyroda - i taki jest właśnie główny pomysł autorki na zmiany. Przecież przyroda tyle wieków...

Kiedy po kilku miesiącach odrętwienia i ospałego trybu życia, zauważamy jak słońce próbuje przebić się przez warstwę mrozu i naszych zimowych myśli, zaczynamy z niepokojem spoglądać na nadchodzące zmiany. Wiosna, zaraz lato - wakacje, słońce, plaża, letnie ubrania. Kostium! Od regularnych ćwiczeń zdecydowanie lepsze jest South Beach, z nią wygrywa głodówka, a głodówkę zastępuje dieta białkowa. Zamiast chudnąć - tyjemy, zamiast optymizmu - popadamy w depresję, a samoocena i nasze zdrowie cały czas się pogarszają.

Dnia od marca do czerwca są najdłuższe w roku, słońce mocno świeci, po miesiącach uśpienia wszystko budzi się do życia. Dlatego własnie wiosną znakomicie jest rozpocząć wszystkie działania wymagające zmiany podejścia do życia.
Pozwólmy obudzić się także naszemu ciału.
Pozwólmy mu żyć zgodnie z naturą. [1]

Poradnik Wiosna. Żyj zgodnie z porami roku został podzielony na kilka części, które po kolei zajmują się głównymi filarami zdrowego trybu życia. Pierwszy z nich to...

martenka | 2018-03-13
Przeczytana: 12 marca 2018

Traktat o oczywistościach, które warto sobie przypomnieć.
Kilka brzmiących ciekawie przepisów z ziołami - do wypróbowania.

Death | 2016-04-23
Elżbieta | 2015-02-08