Jedyna rewolucja

83-86530-80-4
rewolucja duchowa
religia
Robert

Nauczanie J. Krishnamurti miało być lustrem, w którym ujrzymy siebie takimi, jakimi jesteśmy , a nie takimi, jakimi chcielibyśmy się widzieć czy jacy powinniśmy być zgodnie z przyjętą religią lub filozofią. W 1932 roku w liście do Emily Lutyens pisał: „Nie masz pojęcia, jak trudno jest wyrazić to, co niewyrażalne, a to, co się wyraziło, nie jest prawdą. A zatem trwa to dalej”.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-apropos.pl/?id_dzialu=2&id_kategorii=30

Pioter | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Po przeczytaniu "Wolności od Znanego" nie sądziłem, że może być znacznie lepiej. Chcąc - nie chcąc (a sam autor z pewością nie chciałby gdyż odrzucał ideę posiadania uczniów czy autorytetów) Jiddu Krishnamurti stał się moim nowym guru. Z takim stylem pisania, z taką intensywnością Prawdy się jeszcze nigdy przedtem nie spotkałem. Mówi się, że Krishnamurti chciał aby człowiek zobaczył siebie jako fakt a nie przez pryzmat ocen, ideałów, porównań. Wiele czytałem na temat tego, że nie powinno się oceniać, wartościować, porównywać - zwłaszcza własnej osoby. Teraz widzę dopiero, że wszyscy tzw. nauczyciele nie potrafili przekazać tego inaczej niż jako wiedzę intelektualną, a przynajmniej ja nie potrafiłem tego inaczej przyjąć. I to co się mówi o autorze jest całkowitą prawdą albowiem prześwietla on człowieka na wylot, nie daje szans iluzjom i samooszukiwaniu się. Prześwietla także społeczną moralność nazywając ją niemoralnością. Można sądzić, że Krishamurti potępia wiarę i religie. On...

Jędrzej | 2017-04-30
Joanna | 2017-03-20