Przygody Kota Detektywa

Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0040-3
kot, detektyw, dzięciece
Sabinka

Opowieść o Mruczysławie Pazurze - najsłynniejszym kocim detektywie, to połączenie świetnej literatury, zagadki i humoru.
Mruczysław jak Sherlock Holmes rozgryza największe tajemnice podwórka.
Te świetne historie sprawdzą się znakomicie także podczas prób samodzielnego czytania.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Wilga

Sabinka | 2011-05-04
Przeczytana: 01 maja 2011

Propozycja idealna na Dzień Dziecka!!!
Mój syn jest nią zachwycony, dlaczego????
Ma kilka rzeczy jakie się spodobały w książeczce: zagadki, występujące zwierzaki, Mruczysław i ilustracje...

Główny bohater - Mruczysław Pazur, to kocurek, który jest prywatnym detektywem, dobrym w tym co robi, ma wiele zagadek do wyjaśnienia.
Znalazł już złodzieja mleka, podkowy, wytropił ducha, który straszył psa, odnalazł męża Melanii i jeszcze rozwiązał wiele innych zagadek. Mruczysław jest lubiany i bardzo pomocny dla swoich przyjaciół i znajomych zwierząt.
"Przygody Kota Detektywa" to zbiór krótkich opowiadań - zagadek, których rozwiązania podejmuje się wspaniały kot Mruczysław Pazur. Książeczka jest idealna dla dzieci młodszych, które głównie skupią się na odkrywaniu nowych zwierzątek, starsze dzieci, będą miały radość przy rozwiązywaniu zagadek razem z Mruczysławem, tak właśnie było z moim synem. Mając ślady i tropy, próbował odszukać winnego. Niezła zabawa, dużo radości, to właśnie daje...

MonikaOrłowska | 2012-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Słowo się rzekło, kobyłka u płota, a raczej kot na półce. W kwestii książek dla dzieci jestem inżynierem Mamoniem do sześcianu i swoją córkę widziałabym najchętniej w odtworzonej po kilkudziesięciu latach własnej biblioteczce. Niestety, reprinty są rzadkością i czasem trzeba sięgnąć po coś nowego.
Ten przydługi wstęp ma służyć wyjaśnieniu, dlaczego nie padłam na kolana przed "Przygodami kota detektywa". Cóż zrobić, nie padłam i już. Ale książka, przyznaję, jest dobra. Trzylatkę tekst nudzi, za to ilustracje pobudzają do szczegółowych pytań. W przyszłości mała, uwielbiająca dowcip abstrakcyjny i językowy, z pewnością doceni wiele perełek, które na razie bawią dorosłych: "Mruczysław Pazur, drapać dwa razy", "złapiemy ich na gorącym... mleku", "Pazur czuł przez sierść, że coś się święci". Kiedyś tam nauczy się kilku nowych słów, takich jak daktyloskopia, poszlaki czy konkludować. Niewykluczone też, że właśnie dzięki Mruczysławowi sięgnie w swoim czasie po to, co napisali Conan Doyle...

Agata Bednarczyk | 2016-01-25
Jadzia | 2015-09-04