Dlaczego mamy takie dziwne ciała

Wydawnictwo: Cykada

Pytania i niesamowite odpowiedzi dzieci. Uśmiechaj się i baw się dobrze, czytając odpowiedzi, które powstały w bardzo pomysłowych główkach dzieci. Potem odkryj interesujące i zabawne fakty związane z miłymi zwierzętami. Dlaczego zebra ma paski na całym ciele? Dlaczego lew ma puszystą grzywę? Dlaczego słoń ma taki długi, długi nos? Dlaczego kangur ma kieszeń na brzuchu? Dlaczego jeż ma na całym ciele kolce? Dlaczego nosorożec ma na nosie róg? Dlaczego wąż wystawia język? Dlaczego wielbłąd ma garby? Dlaczego królik ma długie uszy? Dlaczego żyrafa ma długą szyję? Dlaczego żółw ma wypukłe plecy? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi właśnie w tej książce! Książka bogato ilustrowana! Dlaczego żyrafa ma długą szyję? Żeby jej przyjaciele wchodzili po niej, jak po schodach, po owoce. Żeby zrobić z niej antenę telewizyjną. A naprawdę.... Długa szyja żyrafy pozwala jej dosięgnąć i jeść liście rosnące wysoko na drzewach. Pozwala jej również zauważyć wroga z bardzo dużej odległości. Okładka: miękka, Rok wydania: 2007,

actagaudi | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016