Okładka książki Zgoda i informowanie pacjenta

Zgoda i informowanie pacjenta

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prawo w praktyce lekarza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
maja5
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Różne są kryteria oceny wydawanych publikacji. W przekonaniu piszącej niniejszą recenzję, niezależnie od motywów pojawiania się kolejnych publikacji, zawsze należy brać pod uwagę cel, który przyświecał autorom i warstwę merytoryczną. Wydaje się, że w każdej dziedzinie właśnie te cechy, mogą ukazać prawdziwą wartość trudu włożonego przez autorów po to, aby ich przemyślenia, uwagi mogły ukazać się na rynku wydawniczym. Biorąc pod uwagę wyżej poczynione spostrzeżenie należy stwierdzić, że recenzowane opracowanie wypełnia lukę w literaturze, w zakresie publikacji o charakterze „prawniczo-medycznym”. Połączenie materii prawa i medycyny jest zadaniem niełatwym. Różną je przede wszystkim „narzędzia badawcze”. Autorzy: Urszula Drozdowska i Wojciech Wojtal, świetnie sobie z tym problemem poradzili. Okazuje się, że połączenie doświadczeń prawnika i lekarza, to„recepta” na dobre przystępne opracowanie, czytelne w obu tych środowiskach.

źródło opisu: http://sklep.esculap.pl/product/Zgoda-i-informowanie-pacjenta/?id=16

źródło okładki: http://sklep.esculap.pl/product/Zgoda-i-informowanie-pacjenta/?id=16

Gdzie kupić?

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku