Zgoda i informowanie pacjenta

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prawo w praktyce lekarza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
maja5
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Różne są kryteria oceny wydawanych publikacji. W przekonaniu piszącej niniejszą recenzję, niezależnie od motywów pojawiania się kolejnych publikacji, zawsze należy brać pod uwagę cel, który przyświecał autorom i warstwę merytoryczną. Wydaje się, że w każdej dziedzinie właśnie te cechy, mogą ukazać prawdziwą wartość trudu włożonego przez autorów po to, aby ich przemyślenia, uwagi mogły ukazać się na rynku wydawniczym. Biorąc pod uwagę wyżej poczynione spostrzeżenie należy stwierdzić, że recenzowane opracowanie wypełnia lukę w literaturze, w zakresie publikacji o charakterze „prawniczo-medycznym”. Połączenie materii prawa i medycyny jest zadaniem niełatwym. Różną je przede wszystkim „narzędzia badawcze”. Autorzy: Urszula Drozdowska i Wojciech Wojtal, świetnie sobie z tym problemem poradzili. Okazuje się, że połączenie doświadczeń prawnika i lekarza, to„recepta” na dobre przystępne opracowanie, czytelne w obu tych środowiskach.

źródło opisu: http://sklep.esculap.pl/product/Zgoda-i-informowanie-pacjenta/?id=16

źródło okładki: http://sklep.esculap.pl/product/Zgoda-i-informowanie-pacjenta/?id=16

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
maja5 | 2011-03-15
wildfemale | 2011-12-20

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica