Okładka książki Zgoda i informowanie pacjenta

Zgoda i informowanie pacjenta

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prawo w praktyce lekarza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
maja5
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Różne są kryteria oceny wydawanych publikacji. W przekonaniu piszącej niniejszą recenzję, niezależnie od motywów pojawiania się kolejnych publikacji, zawsze należy brać pod uwagę cel, który przyświecał autorom i warstwę merytoryczną. Wydaje się, że w każdej dziedzinie właśnie te cechy, mogą ukazać prawdziwą wartość trudu włożonego przez autorów po to, aby ich przemyślenia, uwagi mogły ukazać się na rynku wydawniczym. Biorąc pod uwagę wyżej poczynione spostrzeżenie należy stwierdzić, że recenzowane opracowanie wypełnia lukę w literaturze, w zakresie publikacji o charakterze „prawniczo-medycznym”. Połączenie materii prawa i medycyny jest zadaniem niełatwym. Różną je przede wszystkim „narzędzia badawcze”. Autorzy: Urszula Drozdowska i Wojciech Wojtal, świetnie sobie z tym problemem poradzili. Okazuje się, że połączenie doświadczeń prawnika i lekarza, to„recepta” na dobre przystępne opracowanie, czytelne w obu tych środowiskach.

źródło opisu: http://sklep.esculap.pl/product/Zgoda-i-informowanie-pacjenta/?id=16

źródło okładki: http://sklep.esculap.pl/product/Zgoda-i-informowanie-pacjenta/?id=16

Gdzie kupić?

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku