Nowosielski

83-240-0758-X
sztuka, malarstwo, ikona
sztuka
Snoopy

Pierwszy tak wszechstronny album jednego z najbardziej cenionych polskich artystów współczesnych. 260 reprodukcji dzieł świeckich i sakralnych, w tym nieznanych dotąd polichromii z cerkwi w Lourdes. Album otwiera pasjonujący szkic o życiu i twórczości Nowosielskiego pióra Krystyny Czerni, która pracuje także nad biografią malarza. Ilustrowane kalendarium pozwoli prześledzić jego drogę...

Album otwiera pasjonujący szkic o życiu i twórczości Nowosielskiego pióra Krystyny Czerni, która pracuje także nad biografią malarza. Ilustrowane kalendarium pozwoli prześledzić jego drogę twórczą, a spis realizacji sakralnych artysty umożliwi czytelnikom wędrówkę jego śladami.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca