Illegal Alien

Illegal Alien
fantasy, alien
angielski
Jonasz

When a disabled spaceship enters Earth’s atmosphere, seven members of the advanced Tosok race are welcomed by the world. Then a popular scientist is murdered, and all evidence points to one of the Tosoks. Now, an alien is tried in a court of law-and there may be far more at stake than accounting for one human life.

źródło opisu: http://www.penguin.com/book/illegal-alien-by-rober...(?)

źródło okładki: http://www.penguin.com/

Jonasz | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fikcja naukowa z gatunku "pierwszy kontakt".

Gdy na ziemie przybywa uszkodzony statek kosmiczny z Alfa Ceuntari z siedmioma obcymi na pokladzie na ziemi wybucha entuzjazm. Obcy sa przyjmowani z honorami i odplacaja sie przyjaznia. Za pomoc w naprawie ich statku obiecuje transfer nieznanych dla ziemian technologi, ktore potencjalnie zmienia zycie na Ziemi.

Sprawy sie komplikuja, gdy jede z ziemskich naukowcow towarzyszach gosciom zostaje brytalnie zamordowany. O morderstwo oskarzony zostaje jeden z przybyszow. Staje on przed sadem. W tym momencie ksiazka z typowej fantasyki naukowej zmienia sie w dramat sadowy. Proces wkrotce odslania nieprzyjemne fakty, ktore pokazuje, ze obcy maja nieco odmienne motywy niz szlachetna pomoc wspolmieszkancow galaktyki.

Ksiazka fascynujaca. Zadziwiajace, ze na zaledwie 250 stronach autor zmeiscil tak wiele tresci.

(przeczytane w worginale jako e-book)

moniga | 2015-05-14
Polly | 2015-04-01