Mąż do zadań specjalnych

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żenia i Anfisa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Weltbild
На дело со своим ментом
rosyjski kryminał, Anfisa, Żenia
Dorota_1988

Jeden z najlepszych kryminałów, jakie kiedykolwiek powstały w Europie Wschodniej. Drugi tom bestsellerowej serii o Żeni i Anfisie – pisarkach amatorkach, detektywach w spódnicy. Ich domena to romanse, największy talent – wpadanie w tarapaty. Przeczytałeś już wszystkie powieści Joanny Chmielewskiej i wciąż masz apetyt na kryminały? Polakowa, autorka fantastycznego „Wielkiego seksu w małym mieście”, zapewni Ci niezapomniane emocje.
Historia zacznie się zwyczajnie: lato, dacza, sielski wiejski krajobraz, dwie przyjaciółki szukające natchnienia. Nie daj się zwieść pozorom. Już wkrótce nastąpi trzęsienie ziemi i, jak u Hitchcocka, napięcie będzie rosnąć aż do brawurowego finału. Będzie trup, będzie tajemnicze zaginięcie, dawne romanse zamienią się w dramat, a na światło dzienne wyjdą mroczne rodzinne tajemnice. Na scenie pojawi się Roman – dzielny funkcjonariusz specnazu, prywatnie całkiem nowy mąż Anfisy. A wtedy… STOP! To po prostu trzeba przeczytać!

PABLOPAN | 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012

Całkiem sympatyczny kryminał, chociaż poziomem nie powala na kolana. Trup ściele się w miarę gęsto, ale cała akcja jest raczej przewidywalna. Naiwność Rosjan jest przez autorkę ukazywana co krok, a zdania "Ja i Żeńka..." doprowadzały mnie do pasji, nie wiem, czy to kwestia tłumaczki, czy autorki, a może mojego przyzwyczajenia, ale o ile ładniej brzmiałoby "Żeńka i ja..." :) Niemniej jednak myślę, że zwolennicy kryminałów mogą śmiało sięgnąć po "Męża..."

Liza | 2013-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Lekki kryminał w stylu polskiej Joanny Chmielewskiej. Dwie wścibskie przyjaciółki prowadzą własne śledztwo. W tej części sporo też męża Anfisy, gwałtownego pułkownika, który wyciąga dziewczyny z tarapatów. Polecam dla relaksu

Ewa | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Lekka ,łatwa i przyjemna - fajnie się czyta - w sam raz na wakacje !

Magda Gad | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 września 2014

Drugą część przygód Anfisy i Żeńki czyta się jeszcze lepiej niż pierwszą. Autorka stworzyła ciekawszą fabułę, chociaż jeden drobny szczegół "dobrego mafioza" mi zwyczajnie nie leży. W tej książce można lepiej Poznać Romka,męża Anfisy,co jest jej zaletą, tak żywiołowa postać jak Roman nie przejdzie obok nikogo obojętnie:). Kryminał śmieszny i nadal typowo rosyjski.

Anna | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Jestem trochę rozczarowana, bo książka jest fajna ale nie wciągnęła mnie tak jak powinna. Lektura na góra dwa dni, mi zajęła blisko cztery.
Trochę na wyrost porównywana z książkami Joanny Chmielewskiej - ja w niej nie znalazłam tego czegoś.
Może kiedyś sięgnę po następne książki autorki, ale raczej nie szybko.

Lena | 2012-11-11
Przeczytana: 05 listopada 2012

Całkiem zgrabny i rozrywkowych kryminał utrzymany w stylu, który automatycznie budzi skojarzenia z Chmielewską. Zabawna i przyjemna lektura.

jawora | 2011-08-09
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 09 sierpnia 2011

rozrywka i odpoczynek,na lato-bez stresu.
Lekki kryminał,z przymróżeniem oka.
Poznajemy dalsze perypetie znanych bohaterek autorki: Anfisy i Żeni./Pułapka na sponsora/
Znów mamy intrygę kryminalną i dzielne kobietki na tropie...

schutte | 2012-06-26
Przeczytana: czerwiec 2012

ot. polska Chmielewska, zabawne perypetie, wspólczesne realia, jednym słowem mnóstwo zabawy

Arielka | 2014-10-13

Kolejne przygody dwóch przyjaciołek zabawny kryminał który bawi do łez.

Krystyna | 2012-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 lutego 2012

No cóż.... Miałam nadzieję na lekki, humorystyczny kryminał, zgodnie z zapowiedzią z okładki, a z mozołem dobrnęłam do - jakże przewidywalnego - końca.
Wątek kryminalny jest, akcja jakoś się wlecze,ale humoru raczej nie uświadczysz, raczej prawie pensjonarskie opisy życia małżeńskiego jednej i przedmałżeńskiego drugiej bohaterki.

Wielka szkoda - bo po przeczytaniu cyklu z Olgą Riazancewą w roli głównej - spodziewałam się czegoś więcej po kolejnych książkach tej autorki.