Ze świata

978-83-240-1053-0
zdjęcia, Kapuściński
albumy
Krzysiek W

Ryszard Kapuściński był nie tylko jednym z najwybitniejszych reportażystów XX wieku, ale też znakomitym fotografem. W albumie tym znalazł się wybór jego najlepszych - często nigdy nie publikowanych - fotografii robionych podczas podróży autora Cesarza po całym świecie. „W swej pracy Ryszard Kapuściński trafiał w przeróżne rozpaczliwie biedne i targane wojnami zakątki świata. Mimo to jego...

„W swej pracy Ryszard Kapuściński trafiał w przeróżne rozpaczliwie biedne i targane wojnami zakątki świata. Mimo to jego reportaże - choć przekazują przecież szczerą prawdę - mają w sobie nie tylko poetyckość, ale i nawet pewną wesołość. Jest z nimi tak samo jak z fotografiami zebranymi w tym wspaniałym tomie: zaskakują atmosferą szczęścia. [...]

Choć przez całe życie Kapuściński był świadkiem wielu niedotrzymanych przyrzeczeń, to w jego fotografiach wciąż jest obecny podziw dla ludzkości. Mówią nam one, że mamy prawo do społeczeństwa, które potrafi oddać sprawiedliwość ludzkiej sile, pięknu i niewinności”.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2236,tytul,Ze%20%C5%9Bwiata

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2236,tytul,Ze%20%C5%9Bwiata

Drach | 2016-09-25
ASIa_K-a | 2015-12-29