Aleksandra Zamojska jest mężczyzną

Wydawnictwo: Lamba
83-919895-5-0
płeć, transseksualizm, LGBT
Ryu

Od wieków duch i materia w kontekście płci były są i będą przedmiotem badań, sporów i spekulacji. We współczesnym świecie coraz częściej i odważniej mówi się o problemach związanych z zespołem dezaprobaty płci, ale polskie społeczeństwo nie jest do końca przygotowane na podobne wyzwania. Książka Daniela Zamojskiego to przejaw odwagi w przełamywaniu tabu i zbiorowego milczenia wobec problemów, obok których nie można przejść obojętnie. To również prośba o zrozumienie i tolerancję, pukanie do ludzkich serc, błaganie o prawo do życia. Autor opowiadając swoją historię w tak otwarty sposób, daje Czytelnikowi rzadką możliwość wejrzenia nie tylko w duszę, ale i ciało człowieka jako istoty będącej wciąż najbardziej fascynującą zagadką wszechświata.
Niezwykła i przejmująca lektura.
Prof. dr hab. Anna I. Brzezińska

źródło opisu: http://www.lamba.com.pl/aleks.htm