Doña Barbara

Tłumaczenie: Kalina Wojciechowska
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Doña Barbara
Curly

Jedyna przetłumaczona na język polski książka wenezuelskiego pisarza Rómula Gallegos opowiada historię despotycznych rządów tytułowej Doñi Barbary i jej konfrontacji z przybyłym ze stolicy wykształconym, młodym lekarzem Santosem Luzardo. Powieść, której głównym bohaterem są ludzie i przyroda Wenezueli, jest jednym z najważniejszych wyrazów regionalistycznego nurtu literatury iberoamerykańskiej, w którym przeciwstawiona jest cywilizacja i barbarzyństwo

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.librosrecientes.com