Pelagiusz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy ludzie Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
83-7318-641-7
kościół, święci
religia
poznanianka

Seria skłaniająca do przemyśleń, ukazująca problemy ważne i potrzebne dla zrozumienia działań ludzi. Przedstawia zbiór sylwetek, których losy stanowią ciąg wielkich sukcesów i bolesnych porażek, w skrócie ukazujący nie tylko obraz Kościoła na przestrzeni wieków lecz także całej naszej cywilizacji. Prof. Henryk Samsonowicz Żyjący przed nami chrześcijanie ukształtowali przeszłość obecną w...

Prof. Henryk Samsonowicz
Żyjący przed nami chrześcijanie ukształtowali przeszłość obecną w naszej kościelnej teraźniejszości. Niektórzy bardziej od pozostałych. Ich przybliżenie tworzy szanse poznawczej przygody, jaką jest wyprawa do historii w towarzystwie jej ważnych współtwórców. W aureolach lub bez. Każdy tomik z serii powiększa ich wybór. Bo wielkość niejedno ma imię.

Ks. prof. Jan Kracik

Pelagiusz znany jest najbardziej z tego, że zwalczał go św. Augustyn. Poza tym jednak był cenionym kierownikiem duchowym, kaznodzieją, patrzącym aż nazbył optymistycznie na człowieka. Był sławny w całym ówczcsnym swiecie. Jego uczniowie naśladowali go przez kilka pokoleń, a sprowokowane przez niego dyskusje przyczyniły się do sprecyzowania nauki o zbawieniu.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/25660

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/25660

poznanianka | 2011-03-14
Przeczytana: styczeń 2011

Bardzo dobra książka, z wieloma odwołaniami do źródeł. Autor opracował życiorys postaci, o której pozornie nic nie wiadomo, pokazał przy tym całego człowieka, z zaletami i wadami. To pomocna pozycja dla studentów, ale też dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jak było naprawdę.

Szczepan | 2014-01-26
Olaf | 2013-04-16