The Iron Knight

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Iron Fey". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
julie kagawa, iron fey
angielski
Sweet

Ash, former prince of the Winter Court, gave up everything. His title, his home, even his vow of loyalty. All for a girl… and all for nothing. Unless he can earn a soul. To cold, emotionless faery prince Ash, love was a weakness for mortals and fools. His own love had died a horrible death, killing any gentler feelings the Winter prince might have had. Or so he thought. Then Meghan Chase—a...

Unless he can earn a soul.

Then Meghan Chase—a half human, half fey slip of a girl— smashed through his barricades, binding him to her irrevocably with his oath to be her knight. And when all of Faery nearly fell to the Iron fey, she severed their bond to save his life. Meghan is now the Iron Queen, ruler of a realm where no Winter or Summer fey can survive.

With the (unwelcome) company of his archrival, Summer Court prankster Puck, and the infuriating cait sith Grimalkin, Ash begins a journey he is bound to see through to its end— a quest to find a way to honor his solemn vow to stand by Meghan’s side.

To survive in the Iron realm, Ash must have a soul and a mortal body. But the tests he must face to earn these things are impossible. At least, no one has ever passed to tell the tale.

And then Ash learns something that changes everything. A truth that turns reality upside down, challenges his darkest beliefs and shows him that, sometimes, it takes more than courage to make the ultimate sacrifice.

źródło opisu: Harlequin Teen, 2011

źródło okładki: harlequin.com

Melanie | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Ostatnia, emocjonująca i pełna niesamowitych zwrotów akcji, część z cyklu Żelazny Dwór. Ash, Puck i Grimalkin ruszają w pełną niebezpieczeństw przygodę, jednakże w tym momencie, to Ash jest tu głównym bohaterem i z jego punktu widzenia, możemy obserwować dziejące się wydarzenia.

"Ja... - [...] - Chcę stać się... śmiertelny - powiedziałem cicho. [...] - Obiecałem komuś... Przyrzekłem, że znajdę sposób by przetrwać w Żelaznym Świecie, a nie mogę tam iść takim, jakim jestem. [...] Chcę stać się człowiekiem."

Ash, dawniej Zimowy Książy, terez włuczęga, który próbuje odnaleźć swoje miejsce. Pragnie spędzić je u boku swojej prawdziwej królowej, Żelaznego Świata - Meghan. Jednak staje mu na drodzę jedna, lecz bardzo istotna kwestia - mianowicie, żelazo, którego bliskość go powoli zabija. Postanawia wyruszyć, w pełną ryzyka przygodę, by stać się człowiekiem, aby być odpornym na żelazo, co wydaję się być zwykłą niemożliwością. Jednak nie jest w tym sam. Dołącza do niego Puck, jego dawny...

młoda_pisarka | 2014-01-31
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Czwarta część tak jak i wszystkie poprzednie, ani trochę mnie nie zawiodła. Cudownie było czytać historię z punktu widzenia Asha, mimo, że ograniczyło to postać Meghan w książce. Czułam się niemal jakbym była w tej podróży razem z Zimowym Księciem (tak powinna działać na czytelnika dobra książka fantasy! :D). Uwielbiam każdą stronę, zdanie i literę w tej książce. Uwielbiam każde ze wspomnień Asha i... po prostu wszystko.
Zachęcam do przetłumaczenia jej sobie lub po prostu przeczytania na własną rękę. Żaden miłośnik opowieści o Meghan i Ashu się nie zawiedzie. Zapewniam.

Po przeczytaniu "The Iron Knight" miałam wrażenie, że odebrano mi coś cennego, jakby fragment duszy. Ta seria jest tak dobra, że po każdym przeczytanym tomem mam wrażenie, że moje życie się kończy.

"The Iron Knight" różni się od poprzednich z serii "The Iron Fey", gdyż pisana jest z perspektywy Mrocznego Księcia. Jak sama autorka napisała, ta część jest szczególnie dedykowana osobom z Teamu Ash'a. Od początku było wiadome, że to wystarczy, by ta książka kupiła mnie całkowicie.

Główny bohater pragnie dotrzymać słowa złożonego swojej ukochanej i zrobi wszystko, by z nią być. W tym celu musi uzyskać duszę. Rozpoczyna się niebezpieczna i pełna przygód wyprawa wyjątkowej drużyny: jest niepokorny Puck, bezpośredni Grimalkin... i nie tylko! W tym tomie pojawią się znane postaci, które sporo namieszają.

Znowu nie mogę się wysłowić. Tym razem nie płakałam tak mocno, jak przy poprzednim tomie. Momentami zastanawiałam się, czy to sprawia, że ten tom jest gorszy. Jednak wraz z upływem stron...

Beata | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Gdyby ktoś kiedyś powiedziałby mi ,że zakocham się w elfie to bym go wyśmiała. Ale cóż poradzić, Julie Kagawa stworzyła jedną z lepszych postaci literackich z jakimi miałam okazję się spotkać. Mowa tutaj o Ashu, narratorze ostatniej już części ,,Żelaznego Dworu’’’, który skradł moje serce.

Ash marzy tylko o jednym. Pragnie spędzić resztę swojego życia z Meghan ,Żelazną Królową. Wyrusza więc ,na niebezpieczną podróż, aby zdobyć duszę i stać się człowiekiem. To jedyny sposób, aby mógł być ze swoją ukochaną. Podejmuje wiele wyzwań ,które niosą ze sobą nie tylko ważne lekcję dla Zimowego Księcia, ale i także czytelnika, który towarzyszył chłopakowi w jego wyprawie. W części nie zabrakło oczywiście Puka i Grimalkina ,którzy od czasu Żelaznego Króla stali się postaciami, których nigdy nie mogłabym zapomnieć.

Uwielbiam Julie Kagawe za magiczny portal, otwarty specjalnie dla mnie, bym mogła dostać się do magicznego świata, który stworzyła. Świata elfów i magicznych istot, o których...

Aithusa22 | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Trochę wymęczyłam tę część. Ale ogólne wrażenia dobre, miło było przeżyć przygodę z perspektywy Asha. Polecam całą serię Żelazny Dwór, ciekawa, fantastyczna, dla miłośników elfów jak znalazł :)

Kasia1101998 | 2016-02-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Pomimo męskiego punktu widzenia idealnie dopełnia całą serię :)

addictedtobooks | 2015-03-10
Przeczytana: 04 marca 2015

Dla zimowego księcia Asha miłość była słabością, przeznaczona tylko dla śmiertelników i głupców. Na Zimowym dworze nigdy nie było mu łatwo. Nie okazywał żadnych uczuć i cały czas nosił zimną maskę obojętności. Jednak jego życie zmieniło się na zawsze, gdy poznał Meghan Chase – pół człowieka, pół elfa. Nie był w stanie stłumić uczuć, jakie do niej żywił. Wiedział, że nic nie będzie już takie samo.

Po wielkiej bitwie pomiędzy Żelaznym Królestwem – które chciało zająć całą krainę Nigdynigdy – a współpracującym ze sobą Letnim i Zimowym Dworem, nadszedł czas na zmiany. Żelazny Król zginął. Jego miejsce zajęła Meghan Chase, zostając Żelazną Królową. Czy w końcu zapanuje pokój pomiędzy wszystkimi królestwami?

Meghan znajduje się teraz w Żelaznym Królestwie, gdzie żaden elf ani magiczne stworzenie, pozbawione żelaznego uroku nie może przetrwać. Ash wyrusza w niebezpieczną podróż, szukając sposobu by móc stanąć u boku Meghan już na zawsze. Jednak czeka go droga pełna pułapek,...

Shouri | 2018-11-10
Na półkach: Lista 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2018

Bardzo dobry kompan do tomu trzeciego i fajne zakończenie całej serii.
Tym razem dla odmiany widzimy wydarzenia oczami Asha, Księcia Dworu Zimy, który wyrusza w podróż by znaleźć sposób na powrót do Meghan na Dwór Żelaza. Szybko okazuje się, że jedyną szansę na przeżyciu w miejscu tak wrogim dla fey jak to, jest porzucenie swojej natury i przemiana w człowieka.

Pierwsza połowa książki to podróż do Miejsca Prób, gdzie następnie, w drugiej połowie książki, Ash podejmuje się przeróżnych wyzwań, które mają pokazać, czy zasługuje na zyskanie duszy, a tym samym człowieczeństwa. Całość jest bardzo ciekawa (zawsze będę chwalić wyobraźnię Pani Kagawa, bo obrazy jakie maluje są naprawdę niezwykle zmyślne), chociaż trzeba przyznać, że druga połówka podobała mi się bardziej - było tam mniej użalania się nad sobą a więcej poruszania interesujących kwestii (do czego tak naprawdę sprowadza się bycie człowiekiem?). Zmiana POV poskutkowała mniejszą ilością humoru (brak typowych dla Meghan...

calutka4ever | 2015-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2015

Jakie moje wrażenie no fenomenalne. Wiele kolorowych opisów, magiczny świat niczym z avatara. Uwielbiam teksty koleżki no i sam kot też jest genialny. Zdziwił mnie gośc wysłany przez Mab właściwie wiele tam nie zdziałał. Co do 5 osoby no cóż był to szok ale jak wiadomo wiele potem pomogła i musiało to tak być. Nie powiem przeraziła mie wizja 3 próby i chyba zakończenie tej wizji było brutalne po takim poświęceniu tak miałoby to wyglądać ? Na szczęście przyszłość może się zmienić zresztą zmieni sie na pewno bo Ash nie jest zwyczajnym śmiertelnikiem. Troszkę mało Asha i Megan ale wieże że kolejna część będzie budująca :) świetna przygoda, świetne postacie, fantastycznie spędziłam czas czytając ich historię :)

Część ta w całość poświęcona jest Ashowi i jego niezłomnej podróży w celu spełnienia obietnicy złożonej Meghan. Widzimy jego niezachwianą miłość i dążenie do przeznaczenia wszelkimi możliwymi drogami. Pojawiają się starzy przyjaciele, ale także kilku niespodziewanych sprzymierzeńców.
Poznajemy te części nigdynigdy, w których do tej pory nie byliśmy, jej najodleglejsze zakamarki i największe koszmary. Docieramy na krawędź świata i przechodzimy przez próby razem z Ashem z kołatającym sercem i wypiekami na twarzach.
Zostajemy zaskoczeni niespodziewanymi zwrotami akcji i stajemy wobec niewyobrażalnego dla Asha wyboru, kiedy okazuje się, że dawno pochowana przeszłość staje się żywą teraźniejszością. Ash i Puck powoli odbudowują swoje stosunki, w otoczce wzajemnych docinków. W tej części dostajemy w końcu dokładną analizę złożoności ich relacji i powodów postępowania. Zarówno jeden jak i drugi mimo animozji jest gotowy zaryzykować życie w obronie drugiego. Można śmiało stwierdzić, że...