Deadly Desire

Okładka książki Deadly Desire Keri Arthur
Okładka książki Deadly Desire
Keri Arthur Wydawnictwo: Spectra Cykl: Zew nocy (tom 7) fantasy, science fiction
Zew nocy (tom 7)
Spectra
2009-03-19
2009-03-19

Po sześciu wcześniejszych tomach mogłam już podłapać swego rodzaju wzór, który autorka używa tworząc książki z tej serii.
Jak zwykle w tej książce mamy do czynienia z dwoma sprawami, które na pierwszy rzut oka wydają się być niezwiązane ze sobą. Na pierwszy rzut oka... bo już w połowie książki zdajemy sobie sprawę, że pozory mogą mylić.
Muszę powiedzieć, że byłam zaintrygowana czytając to i w głębi duszy tuż po czytaniu zastanowiłam się: co też ma w sobie ta autorka, że mimo antypatii dla bohaterki (teraz już mniejszej niż wcześniej, ale jakoś tak ciągle obecnej. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że jestem jak Cole w tej książce i lubię główną bohaterkę mniej więcej na tym samym poziomie) ciągle do niej wracam.i tak bardzo chcę poznać nowe szokujące sprawy. Myślę że "Zew Nocy" to taki swego rodzaju powiew świeżego powietrza na rynku, bo nie mogę stwierdzić by jakakolwiek autorka w taki sposób jak Pani Arthur wyjaśniała swoje Zabójstwa.
Pani Arthur ma talent do wymyślania ciekawych spraw kryminalnych ale jak dla mnie całkiem nie radzi sobie z opisywaniem uczuć, bo momentów w których Riley myśli własnie o nich, nie da się czytać xD
Końcówka bardzo mnie poruszyła i kto wie może w następnym sezonie Riley znów mnie zaskoczy?
Daje 8 gwiazdek za wątek kryminalny :D

Muszę powiedzieć, że byłam...

Z całej serii do tej pory najmniej podobała mi się ta część nie znaczy to jednak, że nie czytałam jej z zapartym tchem zapominając o bożym świecie. Pochłonęłam ją równie szybko co poprzednie części, gorąco polecam.

Riley w końcu wybrała z kim chce być. A los znowu przysparza jej problemów. To czego najbardziej pragnęła spełnia się lecz czy jest to czego pragnie teraz. Facet z przeszłości zapełni pustkę którą czuła. lecz czy ona nie była już przez kogoś przypadkiem zapełniona. Czy jest w stanie poradzić sobie nie tylko z wampirem ale również z wilkiem. Przecież w końcu sama nimi jest.

Napisze tylko, że BARDZO zaskoczyło mnie zakończenie ;-)

Strażniczka Riley Jensen zawsze wydaje się zmierzać z najgorszymi złoczyńcami. I tym razem nie jest inaczej. Teraz to niezwykła czarownica, która potrafi wskrzeszać zmarłych, by za nią zabijali. Ale to jest dokładnie to, co Riley spodziewa się znaleźć na końcu szlaku zwłok kobiet używanych - i wyrzucanych - w dziwnym rytuale zła. Pod naciskiem złapania jednego potwora, następuje kolejna seria brutalnych morderstw, które szokują świat jej wampirzego kochanka, Quinna. Więc ostatnią rzeczą, jaką Riley potrzebuje, to gorączka nadchodzącej pełni księżyca, doprowadzająca jej wilkołacze hormony do wrzenia - oraz pojawienie się seksownego łowcy nagród, samotnego wilka Kye'a Murphy.

Napisze tylko, że BARDZO zaskoczyło mnie zakończenie ;-)

• Po angielsku
  • Zew Nocy