Dangerous Games

Wydawnictwo: Dell
urban fantasy
angielski
Sweet

In Melbourne’s urban underworld, there’s a nightclub for every fantasy and desire. But for Riley Jenson, one such club has become an obsession. Riley, a rare hybrid of vampire and werewolf, hasn’t come in pursuit of pleasure but of an unknown killer who’s been using the steamy nightspot as his hunting grounds. Leave it to Riley to find the only ticket into the heavily guarded club: Jin, a...

Leave it to Riley to find the only ticket into the heavily guarded club: Jin, a deliciously hot-bodied bartender who might just provide the key to unmasking a killer unlike any other in the Directorate’s experience. Taunted by a former colleague turned rogue, distracted by an ex-lover’s attentions, Riley follows Jin into a realm of pleasure she could never have imagined. And as danger and passion ignite, a shocking mystery begins to unravel—one where Riley herself becomes the ultimate object of desire....

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/74045.Dangerous_Games

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/74045.Dangerous_Games

Inna_odInnych | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 listopada 2015

„Niebezpieczna rozgrywka” jest czwartym tomem serii „Zew Nocy” i jednocześnie ostatnim wydanym w Polsce (w oryginale pojawiło się jeszcze kilka). Podobno to najbardziej znany cykl autorki, ale nigdy o niej nie słyszałam, poza tym, że trafiłam przypadkowo w bibliotece na pierwszą część i mnie zaciekawiła.

Główna bohaterka jest w połowie wilkołakiem, a w połowie wampirem. Przeważają u niej cechy wilkołacze, a u jej brata bliźniaka – wampirze. W powieści poza tymi dwoma gatunkami pojawia się cała masa innych nieludzi, również ludzie, demony, czarownice. Czyni to dość ciekawy świat, który urozmaica istnienie Departamentu, który jest jakby nieludzką policją (= ścigają nieludzi odpowiedzialnych za różnego rodzaju przestępstwa). Można powiedzieć, że to sprawia, że cykl ma potencjał: jednocześnie wpisuje się do mody wampirzej, z drugiej strony wyróżnia się na jej tle.

Nie jest to literatura górnych lotów. Właściwie to dość przeciętna książka. Takie guilty pleasure. Z jednej strony czyta...

szczescie | 2015-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Riley jest dość rzadkim połączeniem wampira i wilkołaka, idąc do klubu nie szukała w nim spełnienia ale by dopaść nieznanego mordercę, który wykorzystuje to modne miejsce spotkań na teren łowiecki. Barman, który tam pracuje okazuje się zamieszany, jest kimś więcej niż tylko człowiekiem.

Czytając ten tom nie było dla mnie zaskoczeniem, że wpakowała się w kolejne kłopoty, ani to że nadal będzie myślała o tym jaka ona jest biedna bo zauroczyła się wampirem Quinem, a przecież tak bardzo pragnie zostać mamą a tylko to może dać jej wilkołak.
Za te smenty delikatnie obniżyłam punkty bo jak kilka razy człowiek czyta to w książce to ma się tego dość bo zna się to na pamięć.
Jest to książka zdecydowanie dla osób powyżej pewnego wieku..
Ponieważ sceny sexu są bardzo mocne.
Polecam.

Satis | 2014-08-04
Przeczytana: 23 lipca 2014

Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają iść w parze, łatwo stać się ostatecznym przedmiotem pożądania...
W podziemnym półświatku Melbourne istnieją nocne kluby, które zaspokajają wszelkie fantazje i pragnienia swoich bywalców. Jednak dla Riley Jenson jeden z nich stał się przedmiotem obsesji. Riley, rzadkie połączenie wampira i wilkołaka, nie przyszła szukać spełnienia swoich fantazji, leczo po to,żeby dopaść nieznanego morderce, który wykorzystuje to modne miejsce potkań jako swój teren łowiecki.
Riley od razy znajduje jedyną przepustkę, która jest w stanie zaprowadzić ją do doskonale strzeżonego klubu: Jin - barman o boskim ciele, który może dać jej klucz do zdemaskowania zabójcy niepodobnego do żadnego, z którym dotychczas miał okazje zmierzyć się Departament.
Prześladowana przez byłego współpracownika, który zszedł na złą drogę i nieustannie rozpraszane przez swojego eks-kochanka, Riley zagłębia się z Jinem w świat rozkoszy.
Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają...

Ranech | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Skończyłam, trochę mi zeszło.. nie powala ta saga, jednak zdecydowanie ta część chyba najlepsza.
Rozumie, że wydawnictwo Erica zrezygnowało z publikacji dalszych części? Może to i lepiej, a seria nie wciągnęła mnie aż tak, żebym zdecydowała się na czytanie kolejnych po angielsku :)

Seria "Zew nocy" składa się:
8. Bound to Shadows - wersja ang
9. Moon Sworn - wersja ang

zabielka | 2014-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2014

No i Co??? Co Dalej??? -Coś mi się wydaje że nie doczekam się kiedy wydadzą kolejną część,,,, Nie lubię przerywać w połowie sagi,,, Tym Bardziej że saga nie unika seksu i wartkich akcji,,, Ta część również mi się podobała,,, Polecam więc serdecznie,

Thanith | 2013-07-28
Na półkach: Przeczytane, Urban fantasy
Przeczytana: 28 lipca 2013

Wow! Świetna część, na niesamowita. Nie chce żeby była z Kallenem wolę Quinna ale to niezły obrót akcji co czyni tę serie jeszcze ciekawszą. Zobaczymy co będzie dalej :)

Shemmer | 2013-07-11

Tańcujące hormony przywodziły mi na myśl boginę z Grey'a. Pomijając to, książka ta jest naprawdę niebezpiecznie wciągającą rozrywką. Autorka mogła by już jednak zrezygnować z tak częstego powtarzania, że seksualność wilków to, seks dla wilkołaków tamto. Pojęłam to już dawno :< Jednak książka ma w sobie to coś.

Kyhlsae | 2013-07-02
Na półkach: Przeczytane, C: Zew nocy

Seks, seks, gadanie o seksie, myślenie o seksie, seks, seks, seks... Tak mogłabym podsumować całą serię, bowiem to przewija się przez nią w kółko, choć niekoniecznie w dokładnie takiej kolejności. Generalnie autorka chyba cierpi na tzw. syndrom niedopchania, podobnie tak ta, spod której pióra wyszła seria o Greyu. Niemniej jednak, choć na swój sposób obie serie są podobne, to jednak "Zew nocy" bije Greya na głowę: ma FABUŁĘ. I to całkiem zgrabną, dzięki czemu to coś da się ostatecznie przeczytać.
Nie rozumiem tylko, skąd moda na uprawianie seksu ze wszelakimi dziwadłami, nie mówiąc już o tym, że autorka najpierw powinna się doedukować w kwestii zwierzęcej anatomii (kolczasty penis jak u kota - sic!).
Generalnie rzecz biorąc - lekka, dość przyjemna lektura, na wieczór bądź dwa.

Szczerze? Czytywałam już lepsze erotyki. Ta książka kipi seksem... ale nie do końca w pozytywnym tego znaczeniu. Nie wiem, ostatnio panuje szał na wampiry/wilkołaki/inne cuda dziwne, które pieprzą się bez opamiętania? Chyba. Trochę jak afrykańskie porno z czeskim dubbingiem: nikt nie wie, o co chodzi, ale wszyscy wiedzą, że trzeba się seksić. Opisy stosunków, jakkolwiek nie cudownie-gorąco-erotyczne, mnie doprowadzały do szału. A jedyne, co ratuje tą pozycję - to, o zgrozo - wątek śledczy. Alze i tak solidnie naciągany.
Ogólnie? Mogłoby być lepiej, ale nie jest źle. Do Greya jeszcze daleko ze słabością pisaniny...

Pani Keri ma nadzwyczajnie dziwną wyobraźnię, która jak najbardziej mi pasuje. Każda następna część 'Zewu nocy' jest coraz lepsza i lepsza - Aż mi wstyd, że pierwszą część tak zjechałam :)