Super prezydent

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PELIKAN
83-85288-01-5
prezydenci, wybory
Jula

Jest to groteska polityczna. Autor, po zawale serca, trafia do Nekropolis Prezydentów, gdzie trwają wybory Super Prezydenta Rzeczypospolitej. Kandydują prezydenci zmarli oraz aktualne "trupy polityczne", m.in. Narutowicz, Wojciechowski, Mościcki, Wieniawa, z nich ma być wybrany Super Prezydent. A Roman Bratny odbywa szalona podróż w polskim czasie, od zamachu na Narutowicza, poprzez maj 1926, okupację, współczesność... Książka jest pełna historycznych analogii i niespodzianek. Akcja kończy się w dniu wyborów. Kto został wybrany? To pełne zaskoczenie!

źródło opisu: okładka książki, Internet

źródło okładki: zdjęcie własne