Rodzynki, migdały

83-03-01520-6
wywiady aktorzy polscy
literatura faktu
Jula

Treścią książki są rozmowy autorki z kilkudziesięcioma polskimi aktorami, drukowane na przestrzeni kilkunastu lat w tygodniku "Panorama". Wśród rozmówców są np.: Stanisław Mikulski, Bogumił Kobiela, Jan Kobuszewski, Anna Seniuk, Roman Kłosowski, Jan Englert, Beata Tyszkiewicz, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski, Gusta Holoubek, Anna Dymna, Kalina Jędrusik, Krystyna Janda i wiele wiele, innych. Wywiady zostały uzupełnione świetnymi karykaturami autorstwa Edmunda Mańczaka.

źródło opisu: książka

źródło okładki: zdjęcie własne

takisobiejac | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Bardzo zawiodłem się na tej książce. Ale dlaczego? Wszak zbiór anegdot i historyjek o znanych polskich aktorach doprawiony bezpośrednimi wypowiedziami dla autorki mógłby być daniem smakowitym i w dodatku lekkostrawnym. Niestety, wyszedł zakalec, po zjedzeniu którego czeka nas wielogodzinny pobyt w ubikacji.
I właściwie już nie dziwię się czemu do tej pory nie zetknąłem się z nazwiskiem autorki. Śląska dziennikareczka zapowiadająca spotkania z aktorami w malutkich mieścinach. Przeminęła równie szybko jak masowo onegdaj organizowane wieczorki w domach kultury. Zresztą dziś nie mamy aktorów, tylko gwiazdki serialowe, o których wszystko przeczytamy na Pudelku czy Kozaczku. Ale to inna sprawa.
Co spowodowało u mnie największy niesmak po przeczytaniu "Rodzynek, migdałów" (poza tym, że nie lubię ani rodzynków, ani migdałów)? Te okropne spoufalanie się z aktorami. Budzińska w zasadzie nie pisze "Daniel Olbrychski" tylko... "Danek", nie "Kazimierz Brusikiewicz", tylko...

nina19 | 2016-02-20

Cóż, takie rzeczy "z życia gwiazd" czytało się w czasach, kiedy nie było tabloidów, Internetu i Pudelka (tak, były takie czasy)... Z tym, że wtedy były gwiazdy, a nie perseidy, jak dziś.

Stokrotka | 2015-07-26
Na półkach: Film, Posiadam, Przeczytane