Sztuka przenikania osobowości, czyli jak szybko rozpoznać z kim się ma do czynienia

Tłumaczenie: Ewa Czerwińska
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
The Art of Profiling
83-7146-150-X
Nemori

"Ta książka jest wyjątkowa. Nie znam żadnego innego tekstu, który choćby odrobinę ją przypomina. Jako dwudziestopięcioletni weteran w FBI, zajmujący się opisywaniem osobowości przestępczych, zawsze zachęcałem agentów do prób jak najdokładniejszego rozpoznawania ludzi. Nigdy jednak nie potrafiłem powiedzieć im, jak mają to robić; sądziłem, że to jakaś "naturalna" umiejętność, rozwijająca się wraz z latami doświadczenia.
W tej książce Dan Korem pokazuje jednak, że choć naturalne zdolności i doświadczenia mogą być użyteczne, to nie są konieczne. Dowodzi, że nie trzeba wykształcenia psychologicznego, aby zyskać niemal natychmiastowe zrozumienie tego, jak dana osoba woli porozumiewać się, wykonywać pracę i podejmować decyzje. System Korema proponuje proste, bezpośrednie i uporządkowane metody w działaniach, które podejmujemy setki razy w ciągu dnia przy rozpoznawaniu ludzi.
Dan prowadził wykłady na ten temat nie tylko na akademii FBI, przed najbardziej wymagającymi słuchaczami, zgromadzeniem najlepszych psychologów policyjnych w USA, ale prezentował swój system również wychowawcom, managerom instytucji finansowych, lekarzom, psychologom, pracownikom organów ścigania i przedstawicielom dużych korporacji. Wszędzie, natychmiast i bez żadnego wyjątku, jego metoda była przyjmowana z uznaniem i stosowana w praktyce.

Dr James T. Reese
zastępca szefa zespołu FBI"

źródło opisu: okładka

Outcast | 2015-12-14