Bloodrose

Cykl: Cień nocy (tom 3)
Wydawnictwo: Philomel Books
angielski
Sweet

The third and final installment of the international bestselling Nightshade trilogy! Calla has always welcomed war. But now that the final battle is upon her, there's more at stake than fighting. There's saving Ren, even if it incurs Shay's wrath. There's keeping Ansel safe, even if he's been branded a traitor. There's proving herself as the pack's alpha, facing unnamable horrors, and...

Calla has always welcomed war. But now that the final battle is upon her, there's more at stake than fighting. There's saving Ren, even if it incurs Shay's wrath. There's keeping Ansel safe, even if he's been branded a traitor. There's proving herself as the pack's alpha, facing unnamable horrors, and ridding the world of the Keepers' magic once and for all. And then there's deciding what to do when the war ends. If Calla makes it out alive, that is. In this remarkable final installment of the Nightshade trilogy, international bestselling author Andrea Cremer crafts a dynamic novel with twists and turns that will keep you breathless until its final pages.

źródło opisu: http://www.us.penguingroup.com

źródło okładki: http://www.us.penguingroup.com

Karinaaa | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Pierwsza część tej serii była świetna. Wciągnęła mnie ta historia na całego więc, gdy skończyłam ją od razu wzięłam się za drugą część i tu się zaczęły schody.Coś mi nie grało i już się męczyłem czytając, ale część trzecia wcale lepsza nie była. Zawiodłam się, bo spodziewałam się więcej po kolejnych częściach. Wydawać się może, że autorce już pomysłów brakowało. Nie porwało także zakończenie. Stanowczo brakowało jakiegoś "łał"! Każda kolejna strona była wyczekiwaniem tej ostatniej.

Melanie | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

NA TO LICZYŁAM!

Od samego początku, książka mnie urzeka, zachwyca i ekscytuje. Na to czekałam i liczyłam, że ostatnia część będzie właśnie tą, która od samego początku będzie trzymała w napięciu. Jednym słowem, autorka naprawdę się postarała.

Wreszcie wszystko się rozstrzyga, uczucie Calli dzielące pomiędzy dwóch chłopaków, decyzja po czyjej stronie pozostać, odnajdowanie kolejnych części mieczy, niebezpieczne miejsca i osoby, które tylko mają przeszkodzić naszym bohaterom w dążeniu do celu, ale jednak to pozwala uściślić relacje między wszystkimi, co ich do siebie zbliża. Oraz niespodziewana śmierć. Akcja z każdym rozdziałem się rozkręca, przez co nie ma mowy na nudę.

Jedynie jak mogę to opisać, to niezwykła kulminacja wcześniejszych dwóch książek, w ostatniej części. Epilog zaskakuje, dość niespodziewanie, nie spodziewałam się że tak się zakończy, liczyłam, na coś innego, ale jednak po pewnym czasie, mi to pasuje.

Tymi krótkimi słowami, polecam. Naprawdę dla osób, co tak...

książek: 1986
Sherry | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Książkę można odhaczyć, ale cóż ja mogę powiedzieć? Gdy czytałam te słowa: ""I love you" But he was gone" wiedziałam, że to koniec mojej przygody z serią Cień Nocy. Zawiodłam się. Bardzo się zawiodłam. Styl autorki się zmienił, akcja jest strasznie... drętwa, ale mnie chodzi przede wszystkim o fabułę. O to co się stało. Nie jestem w stanie wybaczyć tego zarówno pani Cremer, jak i Calli więc obydwie są przeze mnie potępiane. Wiem na pewno, że raczej nie mam ochoty sięgać raz jeszcze po tę trylogię, znając zakończenie. Zwłaszcza takie zakończenie. Jeszcze żadna powieść tak bardzo mnie nie zdenerwowała jak ta, a miałam do czynienia już z niejedną, która kończyła się nie tak jak chciałam. Tutaj chodzi o coś więcej. Myślę, że nic więcej nie muszę pisać. Niestety nie jestem w stanie wystawić obiektywnej oceny.
Na koniec dodam, że w moim sercu niezależnie od tego co zrobiła autorka, oraz kogo zmuszona była wybrać Calla, będzie tylko ten jeden chłopak z tej serii.
Pozdrawiam.

booklover_52 | 2014-07-02

Ostatnia część jakoś nie zachwyciła mnie zbytnio. Denerwowała mnie bohaterka, która nie umiała stwierdzić którego chłopaka kocha bardziej i z którym chciałaby być. Ledwo co doczytałam do końca. Wogóle nie przypadło mi do gustu zakończenie nie wiem jak inni ale ja zawsze wolałam Rena i trudno mi się pogodzić z tym co zrobiła autorka.

Vii | 2014-07-30
anymore | 2014-12-18
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta część rozczarowała mnie bardzo. Po 1 i 2 tomie spodziewałam się równie ciekawej części, a tu klapa. Calla była strasznie denerwująca, a akcja, a właściwie prawie całkowity jej brak nie powalała mnie. Główna bohaterka przez 3/4 książki nie mogła się zdecydować kogo woli czy Rena czy Shaya i skakała od jednego do drugiego bohatera. Ale na koniec trzeba było się zdecydować, więc aby Calla miała łatwiejszy wybór autorka postanowiła uśmiercić mojego ulubionego bohatera, aby nie było problemu co się stanie z tym odrzuconym chłopakiem.

Ilka | 2013-04-03
Przeczytana: 2012 rok

AAAAh... pisałam recenzję przez 15 minut i mi zniknęło! Ale dobra. Od nowa.

Książka ta jest jedną z niewielu, która wzbudziła we mnie aż taką intensywność emocji. Irytacja. Gniew. Smutek.

Calla mnie załamała na każdej możliwej płaszczyźnie. Nawet nie chodzi o to, że chciała mieć dwóch naraz. Nie o to, że nikt jej nie szanował, uważał za rozkochaną dziewczynkę (tak się zachowywała). Chodzi o to, że cały czas ona, jej przyjaciele uważali, że jest świetną przywódczynią ( a to było ostatnie okreslenie jakie bym jej dała), a była beznadziejna. Nie potrafiła ułożyć planu, "przyjaciele" jej nie ufali, i właściwie nie potrafiła podjąć żadnej decyzji.

Shay też mnie zawiódł. Stał się pseudo opiekuńczym/odpowiedzialnym chłoptasiem, który polubił pławienie się w blasku chwały. ŻENADA.

A Ren był jedynym plusem książki, ale też nie spełnił moich oczekiwań. A właściwie autorka.
Poziom książki, która powinna z teorii cieszyć, 30 stron do końca był na poziomie depresji. I to sprawiło, że nie...

Ewa | 2017-04-15
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Po pierwszej części pisałam, że jest przewidywalna (w sumie w drugiej też wspomniałam) - teraz, po przeczytaniu tej części, nie mogę tego powiedzieć.
Jak dla mnie, koniec był wielkim zaskoczeniem.
Cóż Shay'a nadal nie lubię. Nadal wolę Rena :)
Chyba najlepsza część z wszystkich.

lydiasfears | 2014-07-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak zakończyć trójkąt w najprostszy i najżałośniejszy sposób? Należy zabić jedną z kluczowych postaci, mało powiedziane, najlepszą! Tak podejrzewałam, zero nieprzewidywalności, ale i tak się bardzo wkurzyłam. Jeszcze ta śmierć była idiotyczna, bo nasz bohater toczył walkę, a reszta przyglądała się walczącym i nawet palcem nie kiwnęła. Nie podoba mi się to, jak Cremer postanowiła zakończyć książkę, czym nie zaskoczyła, a tylko rozjuszyła fanów tej trylogii. W dodatku spowodowała, że Calla stała się gorszą postacią niż Shay. Gratulacje.

Nikola68 | 2014-08-08

okej, ale poszła nie pomojej myśli i w jednej kwestii autorka przesadziła ;-;