Wspinaczki po chmurach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naokoło Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
popularnonaukowa
hunter

Różnorodny świat bogatej przyrody tatrzańskiej, taternickich dróg skalnych, mrocznych korytarzy nie zbadanych do końca jaskiń, a przede wszystkim niezwykłe wrażenia podczas szybowcowych lotów wysokościowych nad Tatrami w warunkach halnego wiatru, przeplatane wspomnieniami z innych lotów - nad Anglią w czasie wojny - oto co znajdzie Czytelnik w tej bardzo ciekawej książce.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

książek: 1990
Renax | 2014-03-06
Przeczytana: 05 marca 2014

"Może najtrudniej jest odnaleźć ów pierwszy,
ważniejszy, własny kopczyk, znaczący początek drogi,którą zgubiliśmy? Może tylko niewielu z nas go potrafi go spotkać w chwili rozjaśnienia, kiedy ukazuje się choć
przestrzeni wolnej od zamieci? Może ludzie daremnie szukający swego kopczyka - drogowskazu w zamęcie osobistego życia - błądzą coraz bardziej, coraz beznamiętniej, coraz bliżej absolutnej przepaści? Cóż możemy
wiedzieć o istnieniu kopczyków na bezdrożach, bez
wytyczonego szlaku? Kopczykach wiodących do życia
nadziei, do wyraźnej drogi prowadzącej w przyszłość,
tej donikąd, do nicości..."

Zaczęłam cytatem z tej książki. Jest to bodaj najbardziej refleksyjny fragment opowieści, bo tak ogólnie, książka napisana jest lekko, raczej spokojnie, bez zaznaczania dramatycznych uczuć. A historia życia autora, która wyłania się z książki naznaczona jest tymi niewidzialnymi bezdrożami i kopczykami z cytatu.
O co chodzi? Bezdroża to dziwne i pogmatwane powojenne losy lotnika z polskiej...

cywil | 2015-11-16
madgamm | 2015-02-27