Okładka książki Twierdza wewnętrzna

Twierdza wewnętrzna

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Karmelitańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Castillo interior
wydawnictwo
Wydawnictwo Karmelitów Bosych
83-7305-176-7
religia
typ
papier
Nieznośna
7,82 (17 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Św. Teresa ukazuje w tym traktacie doskonałość wewnętrzną w alegorii zamku, czyli twierdzy, którą nazywa wewnętrzną, bo chodzi jej przede wszystkim o budowę życia wewnętrznego. Twierdza wewnętrzna wyobraża duszę, w której mieszka Bóg nie tylko przez swoją wszechmoc, lecz także przez swoją łaskę. Tę drogę duszy do najgłębszego wnętrza swej istoty, gdzie mieszka sam Bóg, Teresa przedstawia w postaci siedmiu mieszkań twierdzy.

źródło opisu: http://www.wkb.krakow.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
eskimos | 2013-02-19
Przeczytana: 2011 rok

Jedna z pierwszych lektur w trakcie mojego zagłębiania się w życie duchowe. Lektura ponadczasowa. Troszkę musiałem przyzwyczaić się do języka i do formy zwracania się do czytelnika ale to szczegóły. Samo objaśnienie drogi duchowej przedstawione przez autorkę budzi mój największy szacunek.

Jacek | 2014-06-24
Elżbieta | 2014-01-21