Twierdza wewnętrzna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Karmelitańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Castillo interior
83-7305-176-7
religia
Nieznośna

Św. Teresa ukazuje w tym traktacie doskonałość wewnętrzną w alegorii zamku, czyli twierdzy, którą nazywa wewnętrzną, bo chodzi jej przede wszystkim o budowę życia wewnętrznego. Twierdza wewnętrzna wyobraża duszę, w której mieszka Bóg nie tylko przez swoją wszechmoc, lecz także przez swoją łaskę. Tę drogę duszy do najgłębszego wnętrza swej istoty, gdzie mieszka sam Bóg, Teresa przedstawia w postaci siedmiu mieszkań twierdzy.

źródło opisu: http://www.wkb.krakow.pl/

źródło okładki: http://www.wkb.krakow.pl/

eskimos | 2013-02-19
Przeczytana: 2011 rok

Jedna z pierwszych lektur w trakcie mojego zagłębiania się w życie duchowe. Lektura ponadczasowa. Troszkę musiałem przyzwyczaić się do języka i do formy zwracania się do czytelnika ale to szczegóły. Samo objaśnienie drogi duchowej przedstawione przez autorkę budzi mój największy szacunek.

Jakub | 2016-11-02
Beata | 2016-06-22