Martynka i wróbelek

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
Martine et son ami le moineau
Martynka, wróbelek, bajka
Mirelle

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki. W tej książce Kotek Wąsatek znajduje pod drzewem gniazdko. A w nim? pisklę. Martynka karmi je i ogrzewa, Aż z pisklaka wyrasta wróbelek. Dziewczynce trudno rozstać się z ulubieńcem. Czy wróbelek zechce zamieszkać w jej ogródku?

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks996646.html

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Skye | 2013-05-05
Przeczytana: 2007 rok

Uwielbiam Martynkę! Mam tych małych, uroczych książeczek ze ślicznymi ilustracjami mnóstwo, gdyż jak byłam mała to mama bardzo często mi je kupowała. Może dlatego, że sama mam na imię Martyna. :)
,,Martynka i wróbelek" to jedna z wielu moich ulubionych części. Bardzo przyjemna, nie sposób się nie zakochać w tych krótkich opowiastkach. Polecam każdemu, bez względu na wiek. Bo przecież każdy potrzebuje czasem chwili zapomnienia od codziennych spraw i przypomnienia sobie chwil błogiego dzieciństwa. :)

Sophie | 2012-06-09

Jak byłam dzieckiem, to kochałam całą serię. ;D Urocze historie idealne dla dzieci. ^^

narratorka | 2011-07-19

Cała seria o Martynce jest urocza :)

Kiti | 2013-07-29

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Martynka znalazła ptaszka, który wypadł z gniazda. Był bardzo malutki, dziewczynka osądziła, że pewnie jest wróbelkiem. Nie odstawiała go na drzewo, tylko zatrzymała u siebie w domu. Ptaszek bardzo ładnie się rozwijał, rósł. Odwiedzało go także sporo dzieci. A Wąsatek, kotek dziewczynki, miał na niego wielką ochotę, jednak nie mógł go zjeść…

Książeczkę z serii kupiłam, jak zwykle w kiosku. Szczerze mówiąc nie wiedziałam co teraz będzie za część, więc było to dla mnie zaskoczeniem. Bardzo się jednak ucieszyłam, że jest o zwierzątkach, gdyż bardzo je lubię.

Ilustracje tym razem były także bardzo ładne. Treści było mało, jednak była ona prosta w odbiorze i dobrze rozmieszczona. Obrazki były bardzo wyraziste i dobrze widoczne.

Serię o Martynce darzę sympatią już od dzieciństwa, dlatego też być może tak bardzo mi się podoba. Przypomina mi te lata beztroski i...

aleks | 2013-10-06

Same historyjki w Martynkach są w sam raz dla maluchów.
Zaletą serii są ilustracje. Bardzo urocze, słodkie, staranne i niedzisiejsze. Aż chce się je zjeść!

julka | 2015-05-02

Mieć własne zwierzątko to wielka odpowiedzialnśc,frajda,ale czasem także problemy.Uwaga:Przed zakupem zwierzątka przeczytać Martynkę:-)

Ginny11 | 2012-04-29

Jak byłam mała to mi się bardzo podobała. Teraz by mnie nudziła.

Maria | 2016-11-15